Bieg Gryfitów początkiem Kwisonaliów.

0
370
Bieg Gryfitów 2019 /fot.: Lwówecki.info/

Ponad stu zawodników i zawodniczek wystartowało w tegorocznym jubileuszowym Biegu Gryfitów, który jest jednym z elementów święta mieszkańców gminy Gryfów Śląski, czyli Kwisonaliów.

Celem wydarzenia jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, a ponadto promocja Doliny Kwisy i gmin: Gryfów Śląski, Olszyna i Leśna oraz jezior złotnickiego i leśniańskiego – tłumaczą organizatorzy: Stowarzyszenie Aktywny Gryfów ,,Cross Gryfitów”.

Trasa biegu prowadzi drogami asfaltowymi, szutrowymi i trawiastymi z Gryfowa Śląskiego wokół jezior złotnickiego i leśniańskiego przez miejscowości: Karłowice, Zapusta, Złotniki, Złoty Potok i Wieżę. Meta zlokalizowana jest tradycyjnie pod Kwisonaliową sceną na Bulwarze nad Kwisą. Jak przyznają organizatorzy stopień trudności trasy jest zróżnicowany.
Zawodnicy zmagają się na dwóch dystansach 10 i 21 kilometrów.

Przed startem każdy z zawodników musiał odstać swoje w kolejce po pakiet startowy. Później przyszedł czas na wspólną rozgrzewkę, którą na płycie rynku poprowadziła Pani Agnieszka Cichoń.

W ten słoneczny, ciepły poranek przybyłych zawodników, zawodniczki oraz liczną grupę kibiców powitał Burmistrz Olgierd Poniźnik. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił ksiądz proboszcz Krzysztof Kurzeja. Prowadzenie Michał Pater.

Kilka minut po starcie zawodników w Biegu Gryfitów po raz drugi na malowniczo położone trasy ruszyli także uczestnicy marszu Nordic Walking.

Zakończenie dzisiejszych zawodów planowane jest na ok. godzinę 13. Wręczenie medali odbędzie się na bulwarze nad Kwisą, gdzie zlokalizowane jest meta.

Warto przypomnieć, iż w dniu jutrzejszym czeka nas kolejne sportowe wydarzenia – Cross Rowerowy do udziału, w którym serdecznie zapraszamy.

PROGRAM KWISONALIÓW 2019

Wyniki biegów i marszu dostępne na stronie: www.e-gepard.eu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here