Biedronka płaci za butelki po piwie

4
3567

Największa sieć handlowa w Polsce wprowadza nowy system kaucyjny. To rewolucja na polskim rynku. Sieć skupuje butelki 5 wiodących marek piw.

 

Jak zapewnia w komunikacie Jeronimo Martins Polska S.A. już teraz klienci Biedronki mogą zwracać puste butelki zwrotne w 3150 placówkach w całej Polsce. Ma to być kolejny krok mający przyczynić się do poprawy stanu środowiska i tym samym rozwiązanie, które ma na celu upowszechnienie butelek zwrotnych, przy jednoczesnym zwiększeniu wygody dla klientów.

Już teraz te 3150 placówek stało się punktami przyjmującymi szklanych butelek zwrotnych o pojemności 500 ml. Ale nie wszystkie butelki z rynku Biedronka będzie skupować. Jak tłumaczy, skup dotyczy wyłącznie pięciu wiodących na rynku marek piw takich jak:

  • Żywiec Jasne Pełne,
  • Warka Classic,
  • Harnaś Jasne Pełne,
  • Namysłow Pils,
  • Kasztelan Niepasteryzowane.

„Co bardzo istotne, klient aby odzyskać kaucję (50 gr. za butelkę) nie będzie nawet musiał mieć ze sobą dowodu zakupu w postaci rachunku z sieci Biedronka. Kaucję będzie można odzyskać na dwa sposoby:

Bez paragonu – wtedy kaucja zostanie wypłacona w formie vouchera na kolejne zakupy w sieci Biedronka (do wykorzystania w ciągu 100 dni).
Z paragonem z sieci Biedronka za oddawane butelki – wtedy kaucja będzie wypłacona gotówką.” – zapewnia Jeronimo Martins Polska.

czytaj: Kaucja za plastikowe butelki? Automaty na butelki w sklepach?

Sieć liczymy, że klienci przekonają się do tego rozwiązania i dzięki dużej liczbie punków skupu butelek stanie się ono popularne i powszechne. Warto dodać, iż tylko ta jedna sieć w 2021 sprzedała łącznie aż 71,5 miliona butelek trzech najpopularniejszych piw w ofercie sieci.

4 KOMENTARZE

  1. Na zachodzie beż problemu odbierali butelki po piwie bez paragonu.A u nas nie masz paragonu, to śmietnik , albo do lasu ( szok co się teraz widuje w lasach…..)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here