Będą zmiany w lwóweckiej policji?

26
3604

Od ponad tygodnia coraz głośniej mówi się o możliwych zmianach w kierownictwie lwóweckiej policji. Powodów miałoby być kilka, jednak sama policja nie odnosi się do nich i nie zdradza, co wydarzyło się za kulisami.

 

Jeszcze w ubiegłym tygodniu, mimo szerzących się pogłosek szefem lwóweckiej policji był kom. Wojciech Czafurski, który tę funkcję piastuje od kwietnia bieżącego roku. Potwierdzała to pani rzecznik:

Informuję, iż niezmiennie Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim jest kom. Wojciech Czafurski” – wyjaśniała sierż. Olga Łukaszewicz z KPP Lwówek Śląski.

Dziś ta sytuacja się “nieco” zmieniła. Wprawdzie według informacji ze strony internetowej policji, nadal to kom. Wojciech Czafurski jest komendantem, ale …:

Komisarz Wojciech Czafurski od dnia dzisiejszego jest w dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.” – tłumaczy pani rzecznik lwóweckiej z policji.

Liczymy, iż sytuacja szybko się wyklaruje, a policja przedstawi oficjalne komunikat wyjaśniający sytuację. Do sprawy wrócimy.

AKTUALIZACJA

To, o czym mówiło się od kilku dni stało się faktem. Po południu Policja potwierdziła zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

“24 listopada 2020 roku Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim inspektorowi Jackowi Bandykowi. Zastąpił na tym stanowisku komisarza Wojciecha Czafurskiego”. – potwierdza sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski. Więcej >tutaj<

26 KOMENTARZE

 1. Te sytuacje które miały miejsce w ostatnich czasach przez policjantów nie przyniosły sukcesów komendantowi a wręcz odwrotnie . Łapówkarstwo i sprawa M. to pokłosie a za tym idą niestety coraz większa ilość zdarzeń dotyczących zuchwałych kradzieży . Szkoda żeby doszło do zmiany. Potrzeba po prostu zmienić podejście i zacząć po prostu bez sentymentów wymagać aż pot będzie lał się po czole …… tego oczekują mieszkańcy .

 2. Wielka strata dla społecznosci lokalnej i dla lwoweckiej policji. Wreszcie pojawil sie porzadek w policji. I widac to sie komus nie spodobalo. Wymagal i byl przy tym ludzki. Dla obywateli. Chyba tego wlasnie powinno wymagac sie od policjanta, ze bedzie sluzyl obywatelom. A oczywiscie jak wszedzie polityka.
  Dobry czlowiek zawsze bedzie mial pod gorke. Uwazam, ze mieszkancy powinni sie zmobilizowac i stanac murem za Panem Komendantem.

 3. Z tego co można usłyszeć to nowy Komendant to super fachowiec w zarządzaniu jednostką i ludźmi. Podobno wymagający w pracy ale za to sprawiedliwy. Potrafi docenić policjantów, którzy rzetelnie i uczciwie pracują i tu chyba bardzo potrzebne tej jednostce by podnieść jej zaufanie i prestiż.

 4. No słynna jest ta komenda,jak nie Rutkowski, łapówki policjantów, miliony kradzieży, fochy na media…. Polsat ahhhh,strajki, dziękowanie za Nie…..i dostało się….

 5. Zacytuję: “nikt nikomu nic nie obiecywał. Nie mówiłem, że będzie łatwo. Za jednostkę krwi nie przelewałeś. To nie taaak.”
  I teraz ja na to wszystko hahaaaaaha…..
  “Medale za uczestnictwo w kieszeń i do domu.”

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here