Bandyta z Olszyny zatrzymany

1
863
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Lubańscy policjanci zatrzymali bandytę z Olszyny, który kradł samochody i cenne przedmioty. Mężczyzna zastraszał pokrzywdzone przez siebie osoby i groził im śmiercią. Sąd już wydał postanowienie o aresztowaniu mężczyzny. Grozi mu 10 lat więzienia.

 

 

Do zatrzymania olszyńskiego bandyty doszło na jednej z ulic w Lubaniu. Mężczyzna był tym faktem kompletnie zaskoczony. Podczas czynności w czasie zatrzymania, policjanci ujawnili w kieszeni jego spodni narkotyki. Mężczyzna został przewieziony do lubańskiej komendy, gdzie prokurator w obecności śledczych postawił mu szereg zarzutów:

 

Nasi policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o liczne przestępstwa. Usłyszał już 43 – latek usłyszał już 10 zarzutów, w tym krótkotrwałe użycie pojazdów przy użyciu przemocy, złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, zastraszanie, wywieranie wpływu na świadków zdarzenia, włamanie i kradzież oraz posiadanie narkotyków. Prokurator oraz śledczy złożyli wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie informuje oficer prasowa KPP w Lubaniu asp. sztab. Justyna Bujakiewicz – Rodzeń

 

Mężczyzna był tak bezczelny uprawiając swój przestępczy proceder, że m.in na tzw. „żywca” odbierał pokrzywdzonym ich samochody:

Odebranymi swoim ofiarom samochodami poruszał się posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Groził im pozbawieniem życia, celem zaniechania wezwania policji.  Po wybiciu szyb w drzwiach aut dokonał kradzieży przedmiotów znajdujących się ich wnętrzu, w tym pieniędzy, sprzętu komputerowego i telefonów komórkowych.  43-latek mieszkaniec gminy Olszyna był już wcześniej notowany przez Policjędodaje policjantka. 

Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 40 tysięcy złotych. Za przestępstwa, których dopuścił się Olszynianin, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego losie będzie decydował sąd. Na razie wymiar sprawiedliwości zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 43 – latek dodatkowo odpowie również za posiadanie narkotyków.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here