Badania geofizyczne- co to takiego i gdzie je wykonać?

2
1089

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego bardzo istotne jest, aby badania geofizyczne przed, w trakcie i po pracach budowlanych oraz gospodarczych powierzyć doświadczonym ekspertom.

  1. W jakim celu należy przeprowadzić badania geofizyczne?
  2. Wiercenia hydrogeologiczne- kiedy się na nie zdecydować?
  3. Możliwości – Geofizyka Toruń

W jakim celu należy przeprowadzić badania geofizyczne?

Podstawowym powodem i motywacją do przeprowadzenia badań geofizycznych jest potrzeba sprawdzenia stanu gruntu. Stan gruntu to nic innego jak zasób składników w niego wchodzących, poznanie procesów, które w nim mają miejsce, a także hydrogeologia gruntu. Innymi słowy jest to odkrycie tego, w jakim stanie jest grunt oraz co się dzieje w jego wnętrzu. Jest to możliwe dzięki georadarom, badaniom elektromagnetycznym, oraz obserwacji i kontroli przemieszczania się zanieczyszczeń. Ponad to istnieje także sposób, który umożliwia poznanie stanu gruntu w sposób nieinwazyjny- badanie gruntu GEOPROBE. Wszelkie rzetelne informacje na temat badań geofizycznych można uzyskać na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/

Wiercenia hydrogeologiczne- kiedy się na nie zdecydować?

Posiadanie własnego domku jednorodzinnego lub działki rekreacyjnej może wiązać się z brakiem stałego podłączenia do źródła wody. Często w takich sytuacjach nie jest również możliwe, aby korzystać z miejskiego ujęcia wody. Dostęp do wody jest jednak koniecznością, a nie fanaberią. Co w takiej sytuacji zrobić? Pomyśl o studni głębinowej https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/uslugi-geologiczno-wiertnicze/wiercenia-hydrogeologiczne/ Takie rozwiązanie zapewni Ci niezależny i pewny dostęp do bezpiecznego oraz sprawdzonego ujęcia wody.

Możliwości – Geofizyka Toruń

Szeroki zakres usług Geofizyka Toruń pozwala na badanie złóż określonych związków czy pierwiastków chemicznych podczas sejsmicznych prac polowych: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/sejsmiczne-prace-polowe/ Inne proponowane usługi to geofizyka otworowa, która obejmuje prace przed, w trakcie i po wykonaniu odwiertu: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/geofizyka-otworowa/ Ostatnim działaniem, jakie chciałabym Ci zaproponować to wiercenie geotechniczne: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/uslugi-geologiczno-wiertnicze/wiercenia-geotechniczne/ Jego celem jest zbadanie gospodarki wodnej gruntu.

Podsumowując, usługi geofizyczne proponowane przez Geofizyka Toruń obejmują pełen zakres prac. Dzięki 50-cio letniemu doświadczeniu wypracowanemu na 4 kontynentach, w bardzo zróżnicowanych klimatach, usługi są precyzyjnie dopasowane zarówno do typu gruntu, jak również wymagań Klienta.

 

-/ Materiał partnera /- Lh

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli chodzi o możliwości w kwestii wyboru firmy wykonującej badania,to na pewno nie polecam państwowej Geofizyki Toruń z grupy PGNiG,a proponuję np.dwie nie duże,a bardzo rzetelne i solidne firmy jak Pro Geofizyka Kraków lub Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych z siedzibą w Krakowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here