Awans dla naszego strażaka

10
8746

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji strażak z gminy Gryfów Śląski został awansowany na pierwszy stopień oficerski.

 

 

W poniedziałek 14 listopada 2022 r. w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wraz z zastępcami, podczas apelu wręczył funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy, odznaczenia i wyróżnienia oraz awanse na wyższy stopień służbowy.

W bieżącym roku, jako wyraz uznania za służbę i pracę, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym jednostek organizacyjnych PSP w całym kraju przyznane zostały odznaczenia, wyróżnienia i awanse.

Wśród awansowanych znalazł się strażak z terenu gminy Gryfów Śląski, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Uboczu a na co dzień funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, jako jeden ze 124 strażaków z Polski, Marek Niebylski  awansowany został na pierwszy stopień oficerski.

 

 

Podczas okolicznościowego przemówienia, gen. brygadier Andrzej Bartkowiak zwrócił się do obecnych na apelu, słowami: „Ostatnie 3 lata to nieustanne wyzwania … W sposób niesłychany i wyjątkowy sobie z nimi radzimy, to dlatego, że mam zespół tak wyjątkowych ludzi. Dziękuję w imieniu Prezydenta RP, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz własnym”.

Panu Markowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

10 KOMENTARZE

  1. Awans i wielkie wyróżnienie dla Pana Marka Niebylskiego – Radnego Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śl.
    Serdeczne gratulacje. Życzę zdrowia, dalszych sukcesów w pracy zawodowej, służbie społecznej, oraz wszelkiej pomyślności.

  2. Kto jak kto, ale ten człowiek nie zasługuje na jakikolwiek awans. Jest ordynarny i wyniosły. Nie uczestniczy w działaniach ratowniczo-gaśniczych tym samym nie przyczynia się do ratowania osób i mienia

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here