Autobusem na podwójnym gazie

1
924

Policjanci zatrzymali kierowcę autobusu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Faktem jest, iż nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. I nie ma tu znaczenia czy kierujesz samochodem, skuterem, rowerem, czy innym pojazdem. Pijany kierowca stwarza zagrożenia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego oraz samemu sobie. Niestety, nadal na naszych drogach jest sporo kierowców, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie w ten sposób stwarzają. Nie liczą się też z konsekwencjami prawnymi takich nieodpowiedzialnych decyzji.

Policjanci każdego dnia na naszych drogach zatrzymują nietrzeźwych kierujących. Często w takich zatrzymaniach pomagają obywatele, którzy informują o kierowcach, którzy jadą zygzakiem. Co ciekawe wśród takich nieodpowiedzialnych kierowców są też i ci zawodowi, którzy na co dzień żyją z prowadzenia pojazdów. Do jednego z takich zatrzymań doszło w miniony poniedziałek.

W trakcie kontroli drogowej prowadzonej w ramach akcji „Trzeźwy poranek” na trasie Lubań – Zaręba, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali kierowcę autobusu marki Mercedes, który realizował przewozy osób.

„Jak się okazało, siedzący za kierownicą pojazdu 52-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście w momencie zatrzymania nie przewoził pasażerów.” – relacjonuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Mężczyźnie już zatrzymano prawo jazdy. Wkrótce stanie także przed sądem. Zgodnie z art.178a KK, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here