Arsenał w mieszkaniu socjalnym

2
108

W ubiegłym tygodniu pracownicy opieki społecznej znaleźli mały arsenał broni w mieszkaniu podopiecznego.

W ubiegły czwartek (03.10) czytelnicy poinformowali nas o wizycie Patrolu Rozminowania z Bolesławca na osiedlu mieszkań socjalnych w Lubaniu. Jak ustaliliśmy, u jednego z podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który był żołnierzem, pracownicy socjalni znaleźli mały arsenał.

Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie pogorszenie stanu zdrowia mężczyzny i konieczność przeniesienia go do hospicjum. Gdy pracownicy socjalni i sanitariusze zaczęli pakować wojskowego, wśród rzeczy osobistych natrafili na przedmiot przypominający broń. W związku z zaistniałą sytuacją o znalezisku natychmiast powiadomili policję.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w mieszkaniu znaleziono więcej tego typu niespodzianek. Emerytowany żołnierz miał być posiadaczem między innymi kilku karabinków, broni krótkiej oraz granatu ćwiczebnego. Jego zdjęcie jeszcze tego samego dnia opublikowali saperzy z Patrolu Rozminowania 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Dziś rzecznik prasowa KPP w Lubaniu potwierdziła nam znalezisko.

Czynności prowadzone są w kierunku artykułu 263 kk. Przedmioty ze względu na konieczność ich identyfikacji oraz zbadania przez biegłego zostały zabezpieczone. Natomiast granat ćwiczebny został przekazany grupie saperskiej. – usłyszeliśmy od asp. szt. Justyny Bujakiewicz – Rozeń.

Za posiadanie amunicji lub broni palnej bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

-/ eLuban.pl /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here