Areszt za ranienie nożem i groźby karalne

3
2205

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po ranieniu nożem drugiego mężczyzny i grożeniu mu pozbawieniem życia. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście odniósł lekkie obrażenia ciała. Zatrzymany odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z lwóweckiej komendy 17 kwietnia br. w godzinach wieczornych otrzymali zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Lwówku Śląskim doszło do ranienia nożem mężczyzny. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że pokrzywdzony został raniony nożem przez znajomego mu mężczyznę podczas kłótni. Ponadto sprawca groził mu pozbawieniem życia. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Następnego dnia funkcjonariusze w trakcie pełnienia służby zdobyli informacje, które pozwoliły na ustalenie miejsca przebywania podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny. 23- latek z powiatu lwóweckiego został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Śledczy postawili mu zarzut dotyczący spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz gróźb karalnych.

Na wniosek prokuratora oraz kryminalnych z lwóweckiej komendy, Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt.

Podejrzanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here