Areszt tymczasowy dla sprawcy znęcania się nad dziećmi

2
243

14 października 2019 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze miejscowy Sąd Rejonowy zastosował areszt tymczasowy wobec sprawcy znęcania się nad małoletnimi dziećmi.

 

Zawiadomienie w sprawie możliwego znęcania się nad rodziną przez 24-letniego mieszkańca Jeleniej Góry wpłynęło pod koniec września 2019 roku do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Niezwłocznie podjęte intensywne czynności procesowe przez prokuratora prowadzącego śledztwo, w tym osobiste przesłuchanie licznych świadków, które miały styczność z poszkodowanymi dziećmi potwierdziło informacje ze zgłoszenia.

 

Po dokonaniu niezbędnych ustaleń prokurator zarządził niezwłoczne zatrzymanie mężczyzny i doprowadzenie go do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie postawił mu zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad dziećmi. Podejrzany nie przyznał się do jego popełnienia.

 

Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanym, Prokuratura skierowała do Sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

 

Według ustaleń śledztwa Dawid A. znęcał się fizycznie i psychicznie nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 7 i 6 lat od lutego 2017 roku. Zachowanie podejrzanego miało drastyczny charakter. Obejmowało bicie rękoma i pasem. Ustalono, że mężczyzna miał między innymi grozić dziecku śmiercią. Ponadto 24-latek miał także poniżać pokrzywdzonych, używać wobec nich słów wulgarnych, a także grozić zabiciem ich psa. Stosował również kary polegające między innymi na zmuszaniu do długotrwałego przebywania w pozycji stojącej.

 

Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Dawid A. był dotychczas karany za przestępstwa polegające na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu i jazdę pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów.

 

-/ Prokuratura Okręgowa w Jel. Górze /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here