Areszt dla sprawczyni przemocy domowej

4
2089

Decyzją sądu 23-letnia mieszkanka Gryfowa Śląskiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec kobiety podejrzanej o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką i jej partnerem oraz kierowane w ich kierunku gróźb karalnych. 23-latka od blisko roku stosowała przemoc wobec osób współzamieszkujących. Za znęcanie się nad rodziną grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z gryfowskiego komisariatu zatrzymali 23-letnią mieszkankę Gryfowa Śląskiego podejrzaną o znęcanie się nad matką oraz jej partnerem, z którymi współzamieszkiwała. Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że kobieta od blisko roku stosowała przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec domowników.

23-latka wszczynała awantury domowe, w trakcie których wyzywała matkę oraz jej partnera słowami wulgarnymi, szarpała za włosy, rzucała w nich przedmiotami, niszczyła sprzęty domowe, groziła pozbawieniem zdrowia i życia.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu zatrzymanej kobiecie. Dotyczy on psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką i jej partnerem oraz kierowanie wobec nich gróźb karalnych.

Za znęcanie się nad rodziną mieszkance Gryfowa Śląskiego grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here