Areszt dla dwóch kobiet, które dokonały rozboju

0
2279

Policjanci zatrzymali dwie młode kobiety podejrzane o dokonanie rozboju i kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzona była szarpana, popychana i spryskana gazem obezwładniającym.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku ustaleń operacyjnych zatrzymali osoby podejrzane o dokonanie ataku na kobietę przed dyskoteką. Do zdarzenia doszło w nocy, w drugi weekend marca na terenie Bolesławca.

Mundurowi na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, że rozboju dokonały dwie mieszkanki powiatu zgorzeleckiego, które działały wspólnie. Jako pierwsza zatrzymana została 21-latka. Następnie policjanci zatrzymali jej wspólniczkę, 23-latkę.

Podejrzane przed dyskoteką dokonały przestępstwa na mieszkance Bolesławca. Zaatakowały szarpiąc i popychając pokrzywdzoną, następnie prysnęły w twarz gazem i przewróciły swoją ofiarę. Po doprowadzeniu pokrzywdzonej do bezbronności ukradły kurtkę i torebkę, w której znajdował się m.in. telefon i karta płatnicza.

Jeszcze tej samej nocy, wracając do domu, sprawczynie dwukrotnie użyły skradzionej karty płacąc za zakupy na stacji paliw. Po kilku godzinach ponownie chciały coś kupić na rachunek pokrzywdzonej, ale karta była już zablokowana, więc ją wyrzuciły.

Sprawdzenia przeprowadzone przez policjantów w miejscach zamieszkania podejrzanych pozwoliły na zabezpieczenie kolejnych dowodów w sprawie.

Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zatrzymane odpowiedzą za rozbój i kradzież z włamaniem. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

-/asp.szt. A. Kublik-Rościszewska, KPP w Bolesławcu/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here