Apel w sprawie II tury wyborów prezydenckich

28
1383

Przed nami wybory Prezydenta Rzeczypospolitej. W tym roku mają one szczególne znaczenie. Zdecydują nie tylko o tym, kto obejmie najwyższy urząd w kraju. Decyzja wyborców będzie miała wpływ także na ustrój, ład prawny i system wartości, jakie mają regulować życie mieszkanek i mieszkańców Rzeczypospolitej.

 

Wybierając Prezydenta odpowiemy m.in.:

 • czy Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej jest ustawą zasadniczą, którą wszyscy mają respektować, czy tekstem bez większego znaczenia?
 • czy prawa człowieka „są idiotyzmem”, czy mają znaczenie uniwersalne?
 • czy wymiar sprawiedliwości ma być niezależny, czy podporządkowany partii rządzącej?
 • czy równość wobec prawa, niezależnie od funkcji, politycznych afiliacji, przekonań i preferencji ma być fundamentem praworządności czy fikcją?
 • czy zasada samorządności i pomocniczości ma być podstawą ustroju terytorialnego i organizacji życia społecznego czy fasadą?
 • czy mowa nienawiści, pogarda wobec mniejszości i przeciwników politycznych mają być normą kształtującą debatę publiczną, czy patologią, na którą nie może być zgody?
 • czy korupcja i afery na szczytach władzy mają uchodzić bezkarnie, czy należy postawić im tamę?

Nie wiemy, jaki będzie wynik pierwszej tury głosowania i czy rozstrzygnie ona wybory. Drugą turę można jednak wygrać dzięki obywatelskiej mobilizacji i szerokiemu społecznemu poparciu. Apelujemy do kandydatów opozycji demokratycznej, by w drugiej turze poparli tego spośród siebie, który będzie reprezentował wartości wolności, demokracji i sprawiedliwości oraz wezwali do takiego poparcia swoich wyborców. W ten sposób, mimo istniejących różnic, możemy wygrać wszyscy.

Podpisali:

Akcja Demokracja
Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka
Fundacja im. Stefana Batorego
Fundacja Res Publica
Fundacja Kultura Liberalna
Fundacja Stocznia
Instytut Spraw Publicznych
Kampania Przeciw Homofobii
Miesięcznik „Liberté!”
Komitet Obrony Demokracji
Ogólnopolski Strajk Kobiet
Przegląd Polityczny
Stowarzyszenie Kongres Kobiet
Stowarzyszenie Kultura Niepodległa
Wolne Sądy
Miesięcznik „Znak”

28 KOMENTARZE

 1. Ile z tych co podpisali jest pośrednio bądź bezpośrednio finansowanych przez grupy wpływu? Pana Sorosa?. Znaczna część argumentów jest kłamliwe, bądź nawet szkodliwa społecznie. Np. zakladacie całkowity brak nadzoru nad KASTĄ prawnicza, czyli zwalnianie od odpowiedzialności swoich i karanie pozostałych. To wg was jest demokracja

 2. Pilnować tylko PO-wców przy liczeniu głosów to dobre przekręty,plakaty już zrywają dobrze że mamy prywatne monitoringi w domach ,tak jak jedna Pani w Lubomierzu wieczorami zlecenia wykonuje.

 3. Jak już Andrzej (błogosławione piersi, które go karmiły) Duda zwycięży to spełni wreszcie bez przeszkód obietnice, jakie obiecał pięć lat temu !!!! Spełni wreszcie wszystkie zamiary naszego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i zaprowadzi wreszcie porządek z wami LGBT, POwcami, lewakami, agentami wpływów i inną chamską hołotą !!!! Wprowadzimy taki porządek, jakiego jeszcze świat i Polska nie zaznała !!! Niech żyje prezes Kaczyński zbawca narodu polskiego, pomazaniec boży i jego człowiek Andrzej Duda też pomazaniec boży !!!!!!!! Oj będzie boleć, będzie was boleć !!!!!
  A wszyscy myślący inaczej, ..obrońcy jakiejś konstytucji – won z naszej polski !!!!!1

 4. Do Pani z Lubomierza w kapeluszu zrywającacej plakaty udającej mężczyznę ,nie wiemy na czyje zlecenie Pani to robi, to nie ładnie ,stary ośrodek zdrowia coś mówi -chyba tak .

  • Pani z Lubomierza w kapeluszu zrywającyca plakaty, udając mężczyznę proszona jest o zgłoszenie się do pani w białym kożuchu udającej białego niedźwiedzia, celem przeczesania kocura i wypastowania kabana !
   nie wiemy na czyje zlecenie Pani to robi, to nie ładnie ,stary ośrodek zdrowia coś mówi -chyba tak .

 5. do PiSMO…. oby się twoje słowa w gów… o obróciły…. (tak mawiali starsi, seniorzy) A jeśli chodzi o Polskę, to Ona jest NASZA, wszystkich Polaków, nie tylko wasza, pisowska…..

 6. Czego się czepiacie ! Nasz prezes PiS Jarosław Kaczyński (błogosławione piersi, które ich ssały) jest łaskawcą narodu polskiego, a tyle wam już dał !!!!!! I łaskawie daje takiego swojego człowieka-prezydenta, który wykonuje przecież wszystkie polecenia prezesa. W wyborach macie szansę wyrazić swoją wdzięczność chamska hołoto, LGBT,, komuchy, POwcy i inne agenty wpływów szatana !!!! głosując na Andrzeja Dudę (też błogosławione piersi, które go ssały). To nasi dobroczyńcy, On na zgubę obcej rasy przez Boga zesłan został, by czyścić tą stajnię z obcych wpływów, jak stajnię z Arabów w Janowie Podlaskim !!!!!!!! Tylko jego pomazaniec Andrzej Duda zrobi z wami porządek bezbożnicy !!!!!!
  Oj będzie boleć, będzie was boleć !!!!! Nasz ból jest lepszy niż wasz !!!!!! Nie damy się podzielić !!!!!!
  A wszyscy myślący inaczej, ..obrońcy jakiejś konstytucji – won z naszej polski !!!!!

   • Jak ludzie uwierzyli prezesowi i powtarzają przecież to, co wielokrotnie słyszeliśmy, jak wykrzykiwał prezes PiS, jego sługus Adrian i ich fanatycy np: ty…, to od razu zapraszasz ich do siebie do psychiatryka ??

 7. Aktualnie od czasów 2 wojny światowej wybory odbywają się niezgodnie z prawem, aby twoja skończyła się powinien zostać podpisany pakt pokojowy, pomiędzy Polską a Niemcami takiego paktu nie podpisano, czyli aktualnie wojna trwa do dziś A w czasie wojny prezydent powinien nie być wybierany tylko nominowany

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here