Alpine coaster w Świeradowie-Zdroju

6
1998

Kolejna ciekawa atrakcja powstaje w Świeradowie- Zdroju. Tor saneczkowy ma być dostępny przez cały rok. Otwarcie planowane jest tuż przed wakacjami. Koszt inwestycji szacuje się na 5 mln zł.

 

W Świeradowie-Zdroju rozpoczęła się budowa toru saneczkowego typu alpine coaster. Alpine coaster ma służyć użytkownikom przez cały rok. Budowę rozpoczął właściciel kolei gondolowej, spółka SKI-SUN. O sprawie jako pierwszy napisał portal eLuban.pl.

Koszt inwestycji szacuje się na 5 mln zł. Otwarcie planowane jest tuż przed wakacjami. Atrakcja z pewnością przyciągnie rodziny z dziećmi. Będzie to mocne wzmocnienie oferty kolei gondolowej i wieży widokowej Sky Walk.

Kolejna atrakcja to także kolejny powód do zmartwień dla mieszkańców i turystów, bo miasto jest słabo przygotowane na przyjęcie tłumów gości. Wkrótce wyjątkowo dotkliwy dla wszystkich może się tu okazać brak infrastruktury, w szczególności parkingów. To może też zniechęcić turystów do polecania tego miejsca. Ponadto napływ turystów „weekendowych”, „jednodniowych” może się w dłuższej perspektywie odbić na uzdrowisku, do którego mogą już nie chcieć przyjeżdżać na wypoczynek i rehabilitację zagraniczni goście, bo miasteczko stanie się dla nich zbyt głośne.

Jednak jak na razie nikt o tym nie myśli. Po długim lockdownie wszyscy spragnieni są powrotu do normalności i z pewnością uzdrowisko musi się liczyć już na początku czerwca z najazdem turystów.


Zapraszamy na zwiedzanie Sky Walk Świeradów- Zdrój. Zobacz, jak ścieżka w chmurach wygląda po otwarciu i jakie dodatkowe atrakcje powstaną przy niej już wkrótce.

Zwiedzamy Sky Walk Świeradów- Zdrój. Największą w Polsce ścieżkę w chmurach

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here