Aktywnie żegnają wakacje

1
1420

To co piękne niestety szybko się kończy. Dziś przypada ostatnia sobota tegorocznych wakacji. Blisko setka mieszkańców z naszego powiatu oraz z gości z Czech ten dzień spędza w sposób bardzo aktywny.

 

Powiat Lwówecki od dwunastu lat promuje aktywne spędzanie wolnego czasu. Władze organizują biegi, rajdy rowerowe, czy spływy kajakowo- pontonowe. To sposób nie tylko na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale także na promocję naszego regionu.

Jedno z takich wydarzeń już atrakcyjnie odbywa się w ostatnią sobotę wakacji. – Dzisiaj właśnie Powiat Lwówecki wspólnie z partnerem z Czech z miastem Žacléř, z którym od wielu lat organizujemy spływy kajakowo- pontonowe i dzisiaj właśnie chcemy tak aktywnie zamknąć tegoroczne wakacje i spędzić miło ten czas – mówi Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który przypomina, iż projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa, za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Przed uczestnikami spływu do pokonania była blisko dwudziestokilometrowa, malownicza trasa z Wlenia, przez Marczów, Dębowy Gaj do Lwówka Śląskiego, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Humory na starcie wszystkim dopisywały. – Pogoda według mnie jest idealna na taki spływ – przyznawał Pan Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki, który od lat bierze udział w organizowanych przez Powiat wydarzeniach.

Na uczestników spływu czekają po drodze dwa posiłki regeneracyjne, jeden w Dębowym Gaju, a drugi na mecie w Lwówku Śląskim. O bezpieczeństwo na trasie dbają ratownicy wodni i ratownicy medycznie. Wśród uczestników spływu dostrzegamy sporo nowych twarzy, osób, które po raz pierwszy biorą udział w takim spływie. Szczególnie dla nich taki spływ, możliwość poznania okolicy z zupełnie innej perspektywy będzie nie lada atrakcją.

Pan Starosta przypomina także, iż wprawdzie wakacje dobiegają już końca, ale władze Powiatu zapraszają jeszcze w tym roku na rajdy rowerowe. – Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nam nie przeszkodzi i obostrzenia pozwolą żeby rajd rowerowy przeprowadzić, to tym drugim cyklem zakończenia wakacji będzie wrześniowy rajd rowerowy. – mówi Pan Daniel Koko.

Uczestnikom spływów życzymy przede wszystkim bezpiecznego dotarcia do celu. A wszystkich, którzy chcą tegoroczne wakacje zakończyć w miłym towarzystwie a przy okazji wspomóc strażaków z OSP Sobota zapraszamy na festyn do Soboty koło Lwówka Śląskiego.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here