8 zgonów na terenie powiatu lwóweckiego

11
9555

Ostatniej doby na terenie powiatu lwóweckiego odnotowano 24 nowe przypadki zakażenia wirusem COVID-19 oraz jedno ozdrowienie. Niestety, mamy także osiem zgonów – wynika z informacji podanej przez władze Powiatu.

 

Po wczorajszym spadku liczby zakażonych, dziś mamy kolejny wzrost zakażeń w kraju. „Mamy 19 364 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2959), śląskiego (2407), wielkopolskiego (2114), małopolskiego (2106), dolnośląskiego (1964), pomorskiego (1317), lubelskiego (1290), łódzkiego (1110), podkarpackiego (929), warmińsko-mazurskiego (565), świętokrzyskiego (551), kujawsko-pomorskiego (551), zachodniopomorskiego (454), opolskiego (445), podlaskiego (316), lubuskiego (286).” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także informację o zgonach:

Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 196 osób.

Od marca w kraju zakażonych koronawirusem zostało 414.844 osób a zmarło 6.102.

Blisko dwa tysiące nowych zakażeń odnotowano ostatniej doby na Dolnym Śląsku o czym informuje Wojewoda: „Mamy 1964 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 22 175.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 28 314,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3367,
liczba osób hospitalizowanych: 1253,
liczba osób wyleczonych z COVID-19: 8446.

 

Wśród nowo zakażonych na terenie naszego powiatu jest szesnaście osób z terenu gminy Lwówek Śląski, cztery osoby z terenu gminy Mirsk, dwie z terenu gminy Gryfów Śląski i dwie osoby z terenu gminy Wleń. Ostatniej doby odnotowano również jedno ozdrowienie i jest to osoba z terenu gminy Mirsk.

Niestety, lwówecki Sanepid nadal nie podaje skąd pochodzą osoby zmarłe, tu dysponujemy starymi danymi, czyli jedna osoba z terenu gminy Lwówek Śląski, jedna z terenu gminy Gryfów Śląski i dwie z terenu gminy Mirsk.

Od początku epidemii na terenie powiatu zakażonych zostało 295 osób, 82 ozdrowiało, a 12 zmarło:

 • Na terenie gminy Lwówek Śląski odnotowano 141 zakażeń. Wyzdrowiało 43 osoby;
 • Na terenie gminy Gryfów Śląski odnotowano 72 zakażeń, 9 osób wyzdrowiało;
 • Na terenie gminy Lubomierz odnotowano 31 zakażeń, 7 osób wyzdrowiało.
 • Na terenie gminy Mirsk odnotowano 30 zakażeń, 9 osób wyzdrowiało;
 • Na terenie gminy Wleń odnotowano 21 zakażeń, w tym 13 osób wyzdrowiało;

Obecnie na terenie powiatu lwóweckiego aktywne przypadki zakażenia wirusem COVID-19 występują w gminach:

 • 97 w gminie Lwówek Śląski,
 • 62 w gminie Gryfów Śląski,
 • 24 w gminie Lubomierz,
 • 18 w gminie Mirsk,
 • 8 w gminie Wleń.

450 osób decyzją Sanepidu jest na kwarantannie, 202 osoby są objęte izolacją, a 7 jest hospitalizowane.

11 KOMENTARZE

 1. Te osiem osób które podają to w tym tygodniu zmarło czy od początku pandemia zmarło wszystkich 8 osób bo nie rozumiem. A z resztą co to za tajemnica jak i tak zakłady pogrzebowe wiedzą i to wyjdzie

 2. Więcej wieców to nie tylko szpitale zostaną zablokowane ale i zakłady pogrzebowe.Ludzie sami proszą się o nieszczęście.No skoro walczą o wolny wybór niby ich sprawa, tylko dlaczego narażają innych

 3. organizowanie jakichkolwiek zgromadzeń powinno być w pełni zabronione!
  Jestem ciekawy co powiedzą kobietki, jak teraz wirus zbierze swoje żniwo!
  oficjalne dane to osoby, które zgłosiły się z objawami, czy też miały kontakt z osobą zakażoną, a pomyślcie ile takich chodzi którzy mają a nie wiedzą nawet! podejrzewam ze liczba osob zarażonych jest kilkukrotnie większa a chodza sobie normalnie po ulicy!

  • Co to podejrzewać. Stosunek pozytywnych to wszystkich wykonanych przez NFZ testów to w ostatnich dniach ~25%. WHO zaleca, że aby skutecznie wyłapywać bezobjawowych roznosicieli/superroznosicieli, to stosunek ten nie powinien przekraczać 3%.

   Ta droga środka, o której chętnie wspomina Mati, to model szwedzki szukania odporności stadnej ale niestety nie z wyboru a z braku przygotowania. W szczególności możliwości diagnostycznych bo te 80k dziennie to szczyt 🙁

 4. A czy nie było zgromadzenia na cmentarzu , gdy Pinokio ogłosił , że cmentarze będą zamknięte. Ludzie użyjcie czasem mózgu. Dlaczego sanepid nie podaje faktycznych zgonów na COVID pomijając choroby współistniejące???

 5. Wiadomo jest wirus.
  Ale te statystyki klamia.
  Znajomej ciocia zmarła. Później była pytana w szpitalu czy mogą wpisac covid.
  Szpitale dostają za to duże pieniądze.
  Jest się czego bać bo wirus istnieje, ale te statystyki są fałszywe. Tak samo jak testy.
  Żenada.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here