44- latek poszukiwany listem gończym, za niepłacenie alimentów

2
1186
zdjęcie poszukiwanego Policja Lwówek Śląski

Funkcjonariusze policji podkreślają, iż każdej osobie, która przekaże informacje o miejscu pobytu poszukiwanego zapewniają anonimowość. Wszelkie informacje prosimy kierować do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

 

 

Słowo alimenty wywodzi się z języka łacińskiego i znaczy wyżywienie. Aktualnie poprzez alimenty rozumie się środki utrzymania płacone przez jedno z rodziców na dzieci, znacznie rzadziej przez dorosłe dziecko na rzecz rodziców. Do usprawiedliwionych kosztów utrzymania dzieci zaliczają się przede wszystkim wydatki na opłacenie mieszkania, wyżywienia, odzież, kosmetyki, edukacje, w tym także na dodatkowe zajęcia pozaszkolne jak również koszty opieki zdrowotnej.

Niestety, nie wszyscy zobowiązani przez sąd do płacenia alimentów wywiązują się ze swojego obowiązku. Nie brakuje i takich, którzy nie tylko nie płacą, ale jak na razie skutecznie ukrywają się przez wymiarem sprawiedliwości. Jednym z takich jest ostatnio zamieszkały w Gryfowie Śląskim 44- latek, za którym prokuratura wystawiła list gończy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim poszukują Vyacheslav Kanovskyy, za którym Prokuratura Rejonowa w Legnicy wystawiła list gończy. Apelujemy do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu mężczyzny o kontakt z policjantami prowadzącymi poszukiwania.” – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz
oficer prasowa lwóweckiej policji, która dodaje, iż 44 letni Vyacheslav Kanovskyy ostatnio zamieszkały w Gryfowie Śląskim jest poszukiwany jest w związku z uchylaniem się od alimentacji.

Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca przebywania poszukiwanego mężczyzny prosimy kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim pod numerem telefonu 47 87 35 223 (w dni robocze w godz. 7:30-15:30) oraz całodobowo do dyżurnego jednostki pod numerem telefonu 47 87 35 200 lub 47 87 35 300.

Funkcjonariusze policji podkreślają, iż każdej osobie, która przekaże informacje o miejscu pobytu poszukiwanego zapewniają anonimowość.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here