#365 Triathlon – najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie

0
468
(fot: Grzegorz Rajter)

1205 km wpław, 31132 km na rowerze i 7833 biegnąc, tak Dolny Śląsk odkrywać będzie sportowiec Adrian Kostera. 365 dni triathlonu, to najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie.

 

 

Na Dolnym Śląsku mamy doskonałą infrastrukturę sportową, trasy rowerowe, biegowe oraz akweny. Chcemy mieszkańcom i turystom, amatorom, jak i profesjonalistom, pokazywać potencjał naszego regionu i promować to, co dla nas najważniejsze, czyli zdrowie – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. – To wyjątkowe wyzwanie będzie się opierało na trzech filarach: 3% z 40170 km ma stanowić pływanie w dolnośląskich wodach, 77,5% – jazda na rowerze po najpiękniejszych trasach regionu, a 19,5% – bieganie.

Wyzwanie #365Triathlon rusza już 1 czerwca 2023 roku we Wrocławiu. Następnie na blisko dwa miesiące przeniesie się do Gminy Syców. Po etapie pływackim, w którym Adrian Kostera ma do przepłynięcia 1205,1 km, przyjdzie pora na etap rowerowy liczący 31131,75 km, pierwsza jego część odbędzie się na terenie gminy Milicz, która właśnie oficjalnie przystąpiła do 365 Triathlon. Od sierpnia nasz sportowiec będzie codziennie pokonywał na rowerze dystans 200 km na pętli przebiegającej przez m.in. Rezerwat Przyrody Stawy Milickie.

 

 

– W związku z nadchodzącym wydarzeniem przygotowaliśmy pętlę, którą codziennie będzie pokonywał Adrian Kostera. Podczas wyzwania, chętni będą mieli możliwość dołączenia do sportowca, a także wspierania Adriana w jego wysiłku – tłumaczy Piotr Lech, burmistrz Gminy Milicz.

Specjalnie przygotowana pętla przebiegać będzie przez charakterystyczne dla ziemi milickiej miejsca. Wystarczy wspomnieć o Stawach Milickich czy też fragmentach Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, aby uświadomić sobie w jak malowniczych krajobrazach, będą pokonywane kolejne kilometry wyzwania.

– Jeśli miałbym zawrzeć w jednym słowie trasę rowerową biegnącą przez Stawy Milickie, to byłoby to słowo “natura”. Ta trasa oferuje bowiem niezwykłe doznania związane z pięknem przyrody – wody, zieleni, przepiękne ścieżki wytyczone pomiędzy stawami, a także dźwięki szmeru ptaków i kręcących się kół roweru. To idealne miejsce, aby oderwać się od miejskiego zgiełku i połączyć z naturą – podkreśla Adrian Kostera

– W sierpniu będzie tutaj zdecydowanie więcej ludzi, rowerzystów czy miłośników tej niesamowitej przyrody, którą tutaj obserwujemy. Dlatego już dzisiaj zachęcam do tego, aby dołączyć do wyzwania i osobiście przejechać swój dystans z mistrzem – dodaje Piotr Lech.

Wyzwanie #365triathlon zamknie etap biegowy, w którym łączny dystans do pokonania to 7833,15 km. Wielki Finał odbędzie się w maju 2024 roku na Polanie Jakuszyckiej, na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu, które jest oficjalną bazą projektu.

Do Adriana będzie można dołączać i wraz z nim przemierzać dowolną liczbę kilometrów, na dowolnym etapie. Dokładne informacje gdzie i w jaki sposób będzie można się zapisać, będziemy podawać już niedługo m.in. na oficjalnym kanale facebookowym https://www.facebook.com/365TriathlonAdrianKostera oraz profilach Adriana.

(fot: Grzegorz Rajter)
(fot: Grzegorz Rajter)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here