32-latek zasłabł na policji, zmarł w szpitalu. Wcześniej ratownicy pozwolili go przesłuchać

14
4605

Do dramatycznych wydarzeń doszło dziś w Bolesławcu. Komunikat w tej sprawie wydała Dolnośląska Pklicja:

 

W dniu dzisiejszym około godziny 7 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie dotyczące dziwnie zachowującego się mężczyzny, który przebywał przed jedną z posesji na terenie gminy Gromadka. Ze zgłoszenia wynikało, że od dłuższego czasu bez żadnego powodu miał on wciąż przemieszczać się z miejsca na miejsce. Z przekazanych informacji wynikało, że jego zachowanie wskazuje na symptomy mogące świadczyć o znajdowaniu się pod wpływem substancji narkotycznej.

W związku z ujawnieniem na miejscu przy mężczyźnie substancji niewiadomego pochodzenia, prawdopodobnie o działaniu psychoaktywnym, a także potwierdzonym irracjonalnym zachowaniem i związaną z tym możliwością zażycia przez niego środków odurzających, policjanci za pośrednictwem dyżurnego jednostki wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Przybyli na miejsce ratownicy nie stwierdzili przeciwwskazań do prowadzenia dalszych czynności związanych zatrzymaniem 32 – latka. Wobec mężczyzny, jako osoby zatrzymanej nie stosowano środków przymusu bezpośredniego poza założeniem dla jego i policjantów bezpieczeństwa kajdanek służbowych. Został on następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. W pewnym momencie, w trakcie doprowadzania do policyjnego technika kryminalistyki w celu wykonania czynności związanych z ważeniem i przetestowaniem zabezpieczonej substancji, 32 – latek zasłabł i stracił oddech. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego rozpoczynając czynności resuscytacyjne, które kontynuowali do czasu przybycia medyków. W trakcie interwencji ratowników czynności życiowe u mężczyzny powróciły. Został on następnie przetransportowany do szpitala, gdzie – jak wynika z informacji, które uzyskali policjanci –  mężczyzna zmarł.

Jak dodatkowo wynika z okoliczności związanych z zatrzymaniem 32 – latka, zabezpieczona przy nim substancja po przeprowadzonym teście okazała się być metamfetaminą, w ilości pozwalającej na uzyskanie kilkunastu porcji. Obecnie funkcjonariusze oraz bolesławiecka prokuratura, którą policjanci poinformowali o zdarzeniu związanym ze zgonem mężczyzny przy którym ujawnione zostały środki odurzające i który – jak wynika ze wstępnych ustaleń – znajdował się pod ich wpływem, prowadzą w tej sprawie czynności. Śledczy sprawdzać będą między innymi źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

nadkom. Kamil Rynkiewicz, Zespół Prasowy, KWP we Wrocławiu

14 KOMENTARZE

 1. Nigdzie nie jest napisane, że mężczyzna zmarł na komendzie. Proszę dokładniej czytać i nie siać niepotrzebnego “fermentu”. Utrata oddechu jeszcze nie świadczy o śmierci. Polecam zapoznać się bliżej ze sprawą oraz z książkami o tematyce Medycznej 🙂 zażywając taką ilość metaamfetaminy- nic dziwnego, że zatrzymał się i nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

 2. Kajdanki lub prowadnice można stosować wobec osób skazanych, tymczasowo aresztowanych lub zatrzymanych. Kajdanki stosuje się w celu udaremnienia ucieczki albo zapobieżenia czynnej napaści lub czynnemu oporowi. Kajdanki zakłada się na ręce trzymane z przodu, chyba że osoba wobec której ich użyto jest agresywna lub niebezpieczna. W takich przypadkach dopuszczalne jest ich założenie na ręce trzymane z tyłu.

  Policmajstry żenua… ledwo pewnie średnie wykształcenie i potrzeba władzy aż kipi…

 3. Do kajdanki.
  Ty to na pewno masz wykształcenie wyższe podstawowe po kursie ohp.
  ( dla Ciebie info. Ochotnicze Hufce Pracy )żenua i syndrom sponiewieranej wyższości

 4. Radzę zaznajomić się z aktualnymi przepisami …. Ustawa o śpb i broni palnej art. 15 z 2013 r. A następnie wypowiadać się w tej kwestii użycie kajdanek było jak najbardziej zasadne . Przez takie komentarze wynikające z nie wiedzy …. Sieje się w społeczeństwie niepotrzebny ferment….

 5. z artykułu: Wobec mężczyzny, jako osoby zatrzymanej nie stosowano środków przymusu bezpośredniego poza założeniem dla jego i policjantów bezpieczeństwa kajdanek służbowych.

  aahahahah to w końcu kajdanki to środki przymusu czy nie?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here