30 lat samorządu. Burmistrz uhonorował pracowników

0
1183
Burmistrz Olgierd Poniźnik
Burmistrz Olgierd Poniźnik

Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku ma on wyjątkowo uroczysty charakter, gdyż równo 30 lat temu odbyły się w Polsce pierwsze wybory samorządowe.

 

27 maja 1990 roku w Polsce odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. W miastach, miasteczkach i wsiach – po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat poszliśmy do urn, by zadecydować o przyszłości naszych małych ojczyzn i naszego kraju. Z tej okazji dziś w całym kraju odbywają się uroczystości. Z uwagi na epidemię koronawirusa nie są one tak huczne, jak pierwotnie planowanie, niemniej samorządowcy z małych gmin i dużych miast starają się uczcić tę rocznicę i uhonorować pracowników, którzy budowali samorządy.

W Gryfowie Śląskim Burmistrz Olgierd Poniźnik podczas spotkań z pracownikami poszczególnych wydziałów złożył podziękowania dla wszystkim urzędnikom a w sposób szczególny uhonorował pięcioro z nich, którzy od 30 lat pracują w tamtejszym Urzędzie Gminy i Miasta.

Listy gratulacyjne i pamiątkowe albumy otrzymali: Pani Jolanta Kozdęba, Pani Anna Lis, Pani Krystyna Samborska, Pani Celina Buca i Pan Stanisław Jóźwiak.

Wszystkim prezydentom, burmistrzom, wójtom, starostom, pracownikom samorządowym, radnym, sołtysom i członkom rad sołeckich składamy najlepsze życzenia zadowolenia z pracy i pełnionych funkcji, wytrwałości i powodzenia w podejmowanych działaniach i samych sukcesów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here