3 mandaty za spalanie odpadów

1
1353
zdjęcie poglądowe,

Straż Miejska ujawnia spalanie odpadów w wyniku prowadzonych kontroli porządkowych, czy też podczas patroli terenu miasta i gminy. Ujawnienie takiego wykroczenia wiąże się z sankcją finansową w postaci mandatu lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

 

Z przykrością stwierdzamy, że ten proceder trwa nadal. Nie chodzi tu tylko o przypadki spalania odpadów w piecach lub stosowania niedozwolonego paliwa w systemach c.o., ale również palenia śmieci w związku z porządkowaniem np. posesji czy też pozbywania się resztek sprzętu „agd” lub trudnych do pozbycia się części samochodowych.

Skala i rozmiar „przydomowych ognisk” jest różna, czasem od małej kupki plastików z gałęziami i dodatkiem paneli, a czasem są to resztki styropianu bądź wełny mineralnej i folii po pustakach czy dachówkach z liśćmi i papierami. Opona wypełniona olejem napędowym służy „na podpałkę”, aby mokre gałęzie mogły się dobrze rozpalić. Niestety taka jest pomysłowość niektórych mieszkańców naszej gminy jak i miasta.

Tylko w samym lipcu 2020 roku lwówecka Straż Miejska nałożyła na sprawców popełnienia wykroczeń 3 mandaty właśnie za spalanie odpadów!

Odpady samochodowe!!!

Niewątpliwie zaśmiecanie terenów leśnych i innych częściami samochodowymi to ogromny problem. W tej sprawie poświęcimy osobny artykuł, ponieważ Straż Miejska w Lwówku Śląskim w wyniku podjętych działań i czynności przekazała niektóre sprawy zgodnie z kompetencjami do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska,a część trafi niebawem do Sądu. Skrajne przypadki ujawnienia spalania takich odpadów to worki typu „big bag” z plastikowymi częściami samochodowymi oraz tapicerką z rozebranych pojazdów.

Pamiętajmy!!!

Spalanie odpadów powoduje emisję do atmosfery substancji rakotwórczych i trujących toksyn, które są szkodliwe dla naszych dzieci, wnucząt oraz dla nas samych.

Numery telefonów pod, które można przekazywać informacje o podejrzeniu spalania odpadów i zaśmiecaniu:756477873, 794459600 Straż Miejska w Lwówku Śląskim 112, 997, 756467200 Policja 756477888 Urząd Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim

UGiM Lwówek Śl.

-/autor: UGiM Lwówek Śl. /-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here