Policjanci zatrzymali pirata drogowego

0
832

Policjanci z Lubania zatrzymali pijanego kierowcę, który najpierw uderzył w inny pojazd, a następnie odjechał z miejsca kolizji. Zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, ponadto był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy zatrzymali 41- latka, który spowodował kolizję drogową, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia jeszcze przed przyjazdem patrolu policji.

Nie był znany kierunek ucieczki sprawcy. Kilka kilometrów od tej kolizji kryminalni z lubańskiej komendy realizowali inne czynności służbowe i zauważyli na drodze pojazd mocno uszkodzony, którym porusza się mężczyzna. Kierowca miał rozbitą przednią szybę, więc by widzieć kierunek jazdy, wystawił głowę przez boczną szybę. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód i okazało się, że porusza się nim sprawca kolizji, który kilka minut wcześni8ej zbiegł z miejsca zdarzenia. Uciekł, gdyż był pijany oraz posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem.

Jednak to nie koniec jego kartoteki. Okazało się, że jest również poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia i dzisiaj sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

-/ KPP w Lubaniu st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodze/-

Szaleńcza jazda, DK 30 pod prąd rozbitą Omegą

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here