26- latek chciał odebrać sobie życie. Postanowił skoczyć z mostu w Gryfowie Śląskim

10
5825
policja Gryfów Śląski

Dramat rozgrywał się w piątkowe popołudnie w Gryfowie śląskim, gdzie młody mężczyzna w akcie desperacji przeszedł przez barierkę mostu i chciał z niego skoczyć. Dzięki postawie policjantów mężczyznę udało się uratować. Trafił on do szpitala.

 

 

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, ale zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejskie ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie 800 108 108, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

 

 

Po tym, jak w piątkowe popołudnie służby otrzymały informację o próbie samobójczej w Gryfowie Śląskim na miejsce natychmiast zadysponowano patrole policji, strażaków z OSP KSRG Ubocze i JRG Lwówek Śląski a także zespół ratownictwa medycznego.

Po dojeździe okazało się, że 26- latek stojąc na moście po drugiej stronie barierki chciał odebrać sobie życie. Przybyłym na miejsce policjantom udało się nawiązać kontakt z mężczyzną. Ten zaczął im opowiadać o swoich problemach. Policjanci przekonali desperata, że to nie jest powód by popełniać samobójstwo. Mężczyznę udało się skłonić do wejścia na chodnik.

26- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego został przewieziony do szpitala specjalistycznego w Bolesławcu.

10 KOMENTARZE

  1. gdyby chciał to by to zrobił a nie czekał na ratunek, poza tym gdzie tam jest taki most z którego skok grozi śmiercią? co najwyżej połamać się można

  2. Jeżeli ktoś chce zakończyć życie, to z parteru nawet… Ludzie dziś podłość mają w buzi. Piszą, ale nie myślą co.!Takie Społeczeństwo mamy.A to smutne…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here