Stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny

0
154

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną i inne zastosował prokurator wobec 51 latka mieszkańca gminy Leśna. Nietrzeźwy mężczyzna przebywając w miejscu zamieszkania znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

 

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju wezwani do awantury domowej zatrzymali 51 letniego mężczyznę mieszkańca gminy Leśna, który będąc pod wpływem alkoholu stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny. Podejrzany używał wobec nich nieprzyzwoitych słów, popychał, szarpał za odzież, wyrzucał z domu. Wobec sprawcy policjanci wszczęli procedurę ” Niebieskiej karty”. Już drugiego dnia mężczyzna trafił do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu gdzie usłyszał zarzut znęcania się. Wobec 51 latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy m.in. dozoru policji jak i nakazu opuszczenie wspólnie zamieszkałego lokalu.

 

W ostatnim czasie dużo mówi się na temat przemocy wobec bliskich. Rozpoczyna się od kłótni rodzinnych, awantur domowych aż dochodzi do przemocy fizycznej. Do agresji najczęściej dochodzi za zamkniętymi drzwiami, gdzie dopiero zgłaszane przez pokrzywdzonych interwencje domowe ukazują obraz “wzorowej rodziny”. Działania chroniące ofiary przemocy domowej muszą być podejmowane indywidualnie co do potrzeb i zgodnie z obowiązującym prawem. Ofiara dotknięta przemocą w rodzinie może złożyć do sądu wniosek o zobowiązanie sprawcy do opuszczenia mieszkania w myśl art. 11 a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Może także złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie do organów ścigania .

 

-/ asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here