248 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie lwóweckim w 2020 roku

4
1440

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W minionym roku mieszkańcy powiatu lwóweckiego zaznaczyli 248 punktów, które uważają za zagrożone.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp.

W 2020 roku w powiecie lwóweckim naniesionych na mapie zostało 248 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (107 zgłoszeń), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (25 zgłoszeń), używania środków odurzających (22 zgłoszenia), czy też nieprawidłowej infrastruktury drogowej (16 zgłoszeń). Po sprawdzeniu przez policjantów, blisko połowa (101) zgłoszeń została potwierdzona i wyeliminowana, bądź przekazana do realizacji do innych odpowiedzialnych służb.

W przypadku zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury i niewłaściwego oznakowania dróg, policjanci kierują wnioski do zarządcy dróg z informacją o uzupełnienie oznakowania albo dokonania stosownych zmian.

Każde zgłoszenie jest dla policjantów cenne i wnikliwie sprawdzane. Dzięki informacjom przekazywanym za pomocą KMZB od mieszkańców powiatu lwóweckiego, policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo w powiecie.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

  1. Sprawdzałem ostatnio miasto Mirsk w mapie zagrożenie 24 zgłoszenia z czego 20 zgłoszeń przekroczenie prędkości a gdzie przy 3 domkach a ulicy Spacerowej przed tamą wybudowali się i przeszkadza im ruch uliczny no najlepiej postawic tam ograniczenie do 20 km/H i może jeszcze chodnik wybudować nadgorliwi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here