22-latka jechała w terenie zabudowanym 109 km/h

3
361
zdjęcie poglądowe fot. Policja.pl

Policjanci z grupy „SPEED” patrolując drogi powiatu bolesławieckiego zatrzymali kolejnego pirata drogowego, za kierownicą siedziała młoda kobieta. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h 22-latka straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

Funkcjonariusze ruchu drogowego Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu działający w ramach wojewódzkiej grupy „SPEED”, ukierunkowanej za zwalczanie piractwa drogowego, zatrzymali do kontroli pojazd który miał prędkość 109 km/h. Za kierownicą siedziała 22-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego. Za złamanie przepisów ruchu drogowego kierująca została ukarana mandatem i 10 punktami karnymi a także policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu. Pogoda szczególnie w okresie jesiennym potrafi być bardzo zmienna a świecące słońce nie zawsze oznacza suchą nawierzchnię dlatego należy przestrzegać ograniczeń oraz dostosować prędkość do panujących warunków. Zbyt szybka jazda to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy ale także duże zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska,  KPP Bolesławiec

3 KOMENTARZE

  1. do kontroli pojazd który miał prędkość.-no nie ,kto opisuje takie rzeczy.Naganne jest i zachowanie tej pani jak i znajomość języka polskiego redaktora.Pojazd miał prędkość na stałe?Czy może pojazd poruszał się z prędkością?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here