21- latek odebrał sobie życie

11
14626

To kolejna tragedia w regionie. Na miejscu pracowali strażacy, policjanci, lekarz i prokurator. Niestety, na pomoc mężczyźnie było już za późno.

 

 

 

W 2021 r. Komenda Główna Policji odnotowała 5201 samobójstw, przy czym największa ich liczba dotyczyła grupy wiekowej 35-39 lat. Co więcej, dane potwierdziły, że mężczyźni nadal giną z powodu samobójstwa 6 razy częściej niż kobiety. Jak wskazują eksperci z Zespołu Roboczego ds. Prewencji Samobójstw i Depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego samobójstwa wciąż pozostają jedną z wiodących przyczyną zgonów wśród osób dorosłych: częstszą niż AIDS, działania wojenne, zabójstwa. W grupie wiekowej 15-29 są one główna przyczyna śmierci. Tylko w powiecie lwóweckim każdego roku dochodzi do kilku samobójstw.

Wśród najczęstszych powodów z jakich ludzie odbierają sobie życie eksperci wskazują kryzysy i zaburzenia psychiczne, których jednak nie należy utożsamiać z chorobami psychicznymi. Chodzi przede wszystkim o zawody uczuciowe oraz konflikty w rodzinie, czy przemoc.

W niedzielne popołudnie informowaliśmy o dramacie, który rozegrał się w Świeradowie- Zdroju, gdzie około 50- letnia kobieta najprawdopodobniej sama odebrała sobie życie. Do podobnego zdarzenia doszło dzień wcześniej w Rębiszowie koło Mirska.

 

 

„W sobotę 5 listopada 2022 r. około godziny 14. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o braku kontaktu z mężczyzną, który prawdopodobnie przebywa w miejscu zamieszkania w Rębiszowie.” – wyjaśnia st. sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji, zespół ratownictwa medycznego oraz strażaków z OSP KSRG Rębiszów w celu otwarcia drzwi do mieszkania.

„O godz. 14:16 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim do otwarcia drzwi do mieszkania w celu dostania się do osoby poszkodowanej w naszej miejscowości. Drzwi zostały otworzone za pomocą specjalistycznej wyważarki Holmatro.” – wyjaśniają druhowie OSP KSRG Rębiszów.

 

 

Niestety, po wejściu do mieszkania okazało się, że na pomoc mężczyźnie jest już za późno. W mieszkaniu ujawniono ciało młodego mężczyzny.

„Na miejscu lekarz i policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali szereg czynności w związku z czynem samobójczym 21-letniego mężczyzny.” – dodaje policjantka.

Wato pamiętać, iż w przypadku problemów, jeżeli nie masz we własnym otoczeniu osoby zaufanej, z którą możesz porozmawiać, poradzić się, pożalić, powinieneś skorzystać z telefonów zaufania. Ich lista oraz więcej informacji na temat samobójstw kraju i w powiecie lwóweckim znajdziecie w materiale: Problem samobójstw sam nie zniknie. Dane z powiatu dają do myślenia

11 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here