20- latek w BMW uciekał przed policją. Pędził 165 km/h

8
3718

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę bmw, który pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Szaleńczą ucieczkę kierowcy z prędkością nawet 160 km/h nagrał policyjny wideorejestrator. Okazało się, że mężczyzna posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie wykluczone, że kierował autem pod wpływem narkotyków. O jego dalszym losie będzie decydował sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci ruchu drogowego dostrzegli samochód osobowy marki bmw w miejscowości Jerzmanice Zdrój, kiedy na tzw. podwójnej ciągłej wyprzedzał inne samochody. Widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy, funkcjonariusze włączyli sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Reakcja kierowcy była kompletnie odwrotna. Gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, który został nagrany policyjnym wideorejestratorem.

Na nagraniu widać między innymi jak uciekające bmw momentami jedzie z prędkością ponad 160 km/h.

Pościg zakończył się kilka kilometrów dalej a kierowca został zatrzymany zaraz po tym jak wjechał na teren gospodarstwa w Twardocicach.

Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Pielgrzymka. Mężczyzna był trzeźwy a uciekał przed patrolem, ponieważ w marcu tego roku sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niewykluczone, że kierował autem będąc także pod wpływem narkotyków. W tym celu została mu pobrana krew do dalszych badań.

Samochód został odholowany na policyjny parking a mężczyzna przewieziony do aresztu. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym grozi mu grzywna, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

-/ st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi /-

8 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here