19- letni motocyklista poważnie ranny w wypadku

4
2071
zdjęcie poglądowe

Po tym, jak na jednym z łuków drogi młody mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem, ten zjechał z drogi, wjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie. Ranny 19- latek trafił do szpitala.

 

Motocykle coraz bardziej podbijają serca Polek i Polaków. Ich liczba w ostatnie dekadzie gwałtownie rośnie. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, iż w 2014 roku po naszych drogach jeździło niespełna 1,2 miliona jednośladów, a dziś jest ich już ponad 1,9 miliona.

Wprawdzie w 2023 roku, wśród ogółu sprawców wypadków drogowych najliczniejszą grupę (73,5%) stanowili kierujący samochodami osobowymi. Byli oni sprawcami 14.013 wypadków, w których zginęły 1.152 osoby, a 16.981 osób odniosło obrażenia. Niemniej motocykliści w tym zestawieniu odpowiadają za 5 procent wszystkich zdarzeń. Z policyjnych statystyk wynika, iż w 2023 roku śmierć na naszych drogach poniosło 189 motocyklistów, a 1.653 zostało rannych, w tym połowa ciężko.

Mundurowi zwracają uwagę, iż wśród najczęstszych przyczyn wypadków nadal przoduje nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, wymuszanie pierwszeństwa oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Do kolejnego poważnego wypadku doszło we wtorkowy wieczór 18 czerwca 2024 roku w Mojeszu w gminie Lwówek Śląski.

Z wstępnych ustaleń lwóweckich policjantów wynika, iż kierujący motocyklem 19- letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego jadąc drogą wojewódzką 297 w kierunku Lwówka Śląskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ten zjechał z drogi i wjechał do rowu. Motocyklista został wyrzucony i uderzył w ogrodzenie.

Młody mężczyzna doznał licznych potłuczeń i złamań.

Na miejsce dysponowano zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Poszkodowany trafił do szpitala

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają lwóweccy policjanci.

4 KOMENTARZE

  1. Hulajnogę takiemu i to z kagańcem do 5km/h, by kierujący nim nie stracił nad nią panowania a ta nie wpadła do rowu.
    Motocykle dla myślących i dorosłych, nie tylko dla pełnoletnich

  2. Widzę jak motorynki jeżdżą po lwóweckim rynku. Lubią się popisywać jak małe dzieci. Pierdzi tym motorkiem aż się bierze na wymioty. Hołotka. Tylko policji brak.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here