Izerski Wyścig Spokoju

0
84

Rowerowy Rajd Retro, czyli gorące wydanie zimowego biegu retro na zabytkowych welocypedach

Cykliści na ok. 18-kilometrową trasę z Orla wyjadą 27 lipca br. o godz. 9. Celem, tradycyjnie, będzie Dzień Św. Anny w Jizerce — festyn w najpiękniejszej osadzie Republiki Czeskiej.

Welocypedy przejadą wzdłuż Koziego Grzbietu do Mýtin, przez Údolí Naděje, Martinské Údolí, skąd już cały czas pod górę, przez Polubný aż do Jizerki, by triumfalnie wjechać w środek festynu i zadać szyku rundą honorową.

Jak zwykle na jizerkowej łące będą rozgrywane zawody, konkursy, pokazy i teatrzyki dla dzieci i dorosłych, a oprócz tego oczywiście stragany z rzemiosłem, jadłem i napitkiem wszelakim i innymi przyjemnościami dla ciała i ducha.

(jizerka.cz/pl/2019/04/26/swieto-rzemiosla-szklarskiego-pod-patronatem-sw-anny-w-jizerce).

Kto nie czuje się na siłach jechać zabytkowym welocypedem, zawsze może wziąć udział w rajdzie nowoczesną maszyną jako aktywny kibic. Zaproszeni są także oczywiście widzowie na start i metę.

Cykliści zmęczeni zjazdem do Mýtin, mogą skorzystać z vlaka, czyli pociągu nie-byle-jakiego z przystanku kolejowego HARRACHOV do stacji Kořenov. Jazda na 4,6-kilometrowym odcinku trwa 7 min., pociąg odjeżdża o 8:57, a koszt to 17 Kč. Pamiętać jednak należy, że istnieje ryzyko, iż pociąg będzie przepełniony turystami, a wówczas rowery się nie zmieszczą i rowerzyści zostaną na peronie wpuszczeni.

 

informacja prasowa

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here