17-latek bez prawa jazdy uciekał samochodem przed policjantami

6
2182

17-latek odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz kierowanie samochodem bez uprawnień. Nastolatek zignorował policyjne sygnały. Zlekceważenie polecenia do zatrzymania się skutkuje karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wczoraj, 12 stycznia 2023 r., po godzinie 17:00 w Gryfowie Śląskim, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie naszego powiatu, podjęli pościg za pojazdem marki VW. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i pomimo użytych sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych kontynuował ucieczkę.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Jak się okazało za kierownicą siedział 17-letni mieszkaniec gminy Gryfów Śląski. Powodem, dla którego uciekał był fakt, iż nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz nastolatek odpowie nie tylko za kierowanie samochodem pomimo braku uprawnień, ale również odpowie za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych z radiowozu, za co grozi kara do nawet 5 lat więzienia.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

6 KOMENTARZE

  1. Po pierwsze 17latek twierdzi że nie uciekał, jak było nie wiem. Po drugie, i to jest pewne młodzian posiada prawo jazdy kat T więc zmienia to trochę obraz sytuacji o czym nikt się nie słowem nie wspomniał. Więc nie jedzie po omacku tylko przepisy znał gdy jechał przez małą wioskę gdzie go zatrzymano.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here