16-latka bez uprawnień, pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek

2
109

Nieletnia mieszkanka powiatu jeleniogórskiego pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek. Dziewczyna kierując skuterem, niezarejestrowanym, bez uprawnień uderzyła w ogrodzenie, w wyniku czego obrażeń doznał 17-letni pasażer.

Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. O dalszym losie 16-latki zadecyduje sąd rodzinny.

29 czerwca 2019 roku około godziny 18.54 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Starej Kamienicy. Kierująca skuterem uderzyła w ogrodzenie posesji.

Policjanci, którzy pojechali na zgłoszenie, ustalili, że 16-letnia mieszkanka powiatu jeleniogórskiego kierując motorowerem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku wypadła z jezdni uderzając w słupek bramy. W wyniku tego zdarzenia, 17-letni pasażer doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że dziewczyna jest pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 0,5 promila. Policjanci ustalili również, że kierująca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, motorower był niezarejestrowany. Okazało się, że chwilę wcześniej skuter para pożyczyła od kolegi, aby się przejechać.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. O jej dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

 

autor: podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here