Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku i jest świętem wszystkich tych, którzy są związani z edukacją: nauczycieli, pedagogów, ale także wszystkich pracowników, którzy wspierają ich ciężką pracę dydaktyczną i wychowawczą.

Z tej okazji w poniedziałek, 14 października 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląski odbył się uroczysty apel, podczas którego podziękowano nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i ciężką pracę. Apel był także okazją do przyjęcia do społeczności szkoły uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Pasowania uroczyście dokonali Dyrektor Roman Ciechanowicz i Starosta Daniel Koko.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele starostwa, władz gminy, służb mundurowych rady rodziców, nauczyciele – czynni i emerytowani oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Przybyłych powitał Pan Roman Ciechanowicz, Dyrektor ZSOiZ w Lwówku ŚląskimDzisiejszy dzień, jest takim dniem, który zapada w pamięć – mówił witając gości dyrektor, który wszystkim uczniom złożył najserdeczniejsze życzenia – Składam Wam najserdeczniejsze życzenia samych sukcesów w nauce i sporcie. Chciałbym, aby dzień dzisiejszy i każdy następny przeżyte w tej szkole był dniami niepowtarzalnymi. – życzył uczniom dyrektor, który wyraził także głębokie uznanie dla nauczycieli i pracowników szkoły i również im złożył życzenia. – Moim koleżankom i kolegom po fachu i wszystkim pracownikom chciałbym złożyć serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzę pomyślności w życiu osobistym i samych sukcesów – życzył Roman Ciechanowicz.

Podziękowania dla uczniów za wybór szkoły i najlepsze życzenia przekazali także przedstawiciele władz Powiatu Lwóweckiego: – Dziękuję Wam za to, że wybraliście tę szkołę, że podjęliście tutaj naukę. Dzisiaj, już za parę chwil zostaniecie pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Wiem, jestem przekonany, że ze względu na otwartość tej szkoły wszyscy będziecie się tutaj dobrze czuli. – mówił w imieniu własnym oraz całego Zarządu Powiatu i Rady Powiatu Lwóweckiego Starosta Daniel Koko, który wraz z Wicestarostą Zbigniewem Grześków i Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Teresą Wachal życzył uczniom wspaniałych chwil przez cały okres nauki i samych sukcesów. Oczywiście w tak szczególnym dniu nie zabrakło podziękowań i życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły: – Dziś mamy Dzień Edukacji Narodowej. Jak ważny to dzień dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty wiemy wszyscy. We współczesnym świecie, żeby być dobrym nauczycielem to oprócz posiadania dużej wiedzy i doświadczenia trzeba jeszcze wykazywać się bardzo dużym zaangażowaniem, współpracą z młodym pokoleniem, otwartością na nowe wyzwania, które są stawiane współczesnemu społeczeństwu. – mówił Starosta Daniel Koko, który w imieniu własnym oraz władz Powiatu złożył nauczycielom najserdeczniejsze życzenia – Życzę wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty samych sukcesów w życiu zawodowym jak i osobistym. Pomyślności w zdobywaniu nowych doświadczeń, wytrwałości i satysfakcji z pełnionych funkcji. Wszystkiego dobrego – życzył Starosta.

Wytrwałości w trudnej pracy pedagogicznej nauczycielom życzyła szefowa związków zawodowych Teresa Wachal.

O nauczycielach i ich święcie nie zapomnieli także uczniowie ZSOiZ. Były kwiaty, były życzenia, padło wiele ciepłych słów.

Na zakończenie apelu młodzież specjalnie dla nich zaprezentowała krótki program artystyczny, w którym mogliśmy zobaczyć spór o to, który z kierunków edukacji jest najlepszy. Uczniowie udowodnili, iż dziś ważny jest każdy – każdy człowiek, każdy uczeń i każdy kierunek edukacji są równie ważne i potrzebne.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składamy serdeczne podziękowania za trud wkładany w nauczanie oraz wychowanie dzieci i młodzieży. Życzymy, aby wszystkie dni w roku były radosne, spokojne i pełne satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Życzymy samych sukcesów i zadowolenia z wykonywanych obowiązków.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here