1000 zł mandatu za nielegalny wjazd do lasu

10
269

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 16 maja br. pełniąc służbę zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który jechał przeładowanym o blisko 1800 kg pojazdem. Kilka godzin później zostali wezwani przez Straż Leśną do Janówka. Leśnicy zatrzymali na drodze leśnej crossowca. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1000 zł za nielegalny wjazd do lasu.

16 maja br. około godziny 10.20 policjanci jeleniogórskiej drogówki na ul. Podchorążych zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego kierującego pojazdem marki Mercedes, który przewoził drewno. Policjanci podejrzewali, że pojazd jest przeładowany. Po jego zważeniu przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Pojazd ważył 5260 kg, czyli o blisko 1800 kg za dużo. Policjanci ukarali kierowcę mandatem i zakazali mu dalszej jazdy.

Około godziny 13.00 policjanci z polecenia oficera dyżurnego pojechali do Janówka, gdzie Strażnicy Nadleśnictwa Lwówek Śląski zatrzymali na drodze leśnej crossowca. Okazał się nim 37-letni obywatel Niemiec. Policjanci za nielegalny wjazd do lasu ukarali go mandatem w wysokości 1000 zł.

Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy Jeleniogórską Policją, a funkcjonariuszami straży leśnej Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Jawor i Złotoryja. Mundurowi wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy.

podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra

10 KOMENTARZE

  1. Droga Redakcjo, chcialbym zwrócić uwagę, na to że zatrzymania dokonala Państwowa Straż Łowiecka z Wroclawia Posterunek Legnica wspólnie z Panstwową Strażą Rybacką z Wroclawia, nie było tam żadnej Straży Leśnej, proszę o sprostowanie artykułu.

  2. A co to za formacje Straż Rybacka Legnica czy Państwowa Straż Łowiecka z Wrocławia skoro nawet policja nic o nich nie wiealbo wiedzieć nie chce skoro podpisuje kogoś innego

  3. PSŁ jest bardzo dobrze znana zarówno myśliwym, przyrodnikom jak i policjantom jest ich bardzo mało ale są bardzo pożyteczni bo nie tylko łapią miłośników ale także kontrolują myśliwych i zatrzymują osoby j. W.

  4. Tępić. Tak ma być, nie będą sobie Holendrzy i Niemcy ryć naszych lasów.
    U nich za taką przyjemność płaci się po kilkaset euro na prywatnych trasach. Szczególnie sporo u nas holenderskich crossowców , których ktoś przecież tu zaprasza na demolowanie leśnych duktów….

  5. Po drogach leśnych nad jeziorem Złotniki, tam gdzie na zakazach, szczególnie od strony Bożkowic, regularnie w soboty i niedziele miejscowi urządzają rajdy a przede wszystkim popisy głośności motocykli. Wystarczy zasadzić się i poczekać…. Myślę że takie 1000 zł. pomogłoby…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here