ZSE-T: Przyszli trenerzy personalni na obozie sportowym

0
290

Sale lekcyjne uczniowie zamieniają na basen, siłownię, kręgielnię i salę gimnastyczną, a jak pogoda pozwoli to sporą część czasu spędzą na świeżym powietrzu, w terenie.

Nauka w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich nie polega tylko na siedzeniu w klasie, słuchaniu wykładowców i zakuwaniu. Tak dyrekcja, jak i nauczyciele rakowickiej szkoły starają się dostarczyć młodzieży jak najwięcej wiedzy, w sposób dla nich jak najbardziej przystępny. Jedną z takich właśnie metod są różnego rodzaju praktyki, szkolenia, poligony, czy obozy sportowe.

Uczniowie z klasy o kierunku TRENER PERSONALNY pod opieka Pani Joanny Łukasik od poniedziałku są na obozie sportowym w Polanicy- Zdrój.

Sale lekcyjne uczniowie zamieniają na basen, siłownię, kręgielnię i salę gimnastyczną, a jak pogoda pozwoli to sporą część czasu spędzą na świeżym powietrzu, w terenie. – Będę z nimi przerabiała m.in. technikę masażu, mamy przewidziane zajęcia z fizjoterapeutą, który będzie pokazywał nowoczesne metody radzenia sobie z bólem, mamy zamówioną wizytę w miejscu, gdzie prowadzony jest pilates, joga – nowoczesne formy relaksacji. – tłumaczy Pani Joanna Łukasik.

Nauka na tym coraz bardziej popularnym wśród młodych ludzi kierunku i coraz bardziej perspektywicznym na rynku pracy, to nie tylko w-f i usprawnianie się, ale także poznanie wszystkich nowoczesnych metod związanych z prowadzeniem treningu.

To jest klasa trenera personalnego, to trzeba wyraźnie podkreślić, że jest to klasa sportowa, ale z innowacją trenera personalnego, dlatego to jest ważne, żeby młodzież poznała bardzo wiele dziedzin z zakresu sportu, masażu, fitnessu, siłowni … – wyjaśnia Pan Marek Łukasik Wicedyrektor ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

Pobyt w Polanicy- Zdrój jest także okazją do spotkania się z profesjonalnym dietetykiem, bo przyszli trenerzy muszą się prawidłowo odżywiać i w kwestii diety muszą posiadać szeroką wiedzę nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną.

Obóz sportowy, kilkudniowy wyjazd to dla młodzieży okazja do integracji, poprawy kondycji i praktyka zawodowa tłumaczy Pani Joanna Łukasik – Po pierwsze integracja, żebyśmy się poznali wzajemnie, po drugie na pewno jakaś forma usprawniania się, bo młodzież przyszła do szkoły z różną kondycją, a po trzecie to zobaczenie, że usprawnienie się, poprawa kondycji to nie tylko bieganie, rzucanie i skakanie, ale także inne metody, które będę wprowadzała.

Dzięki takim zajęciom młodzież, która wybrała kierunek ma okazję do zapoznania się z tym, co w przyszłości, po ukończeniu szkoły będą mogli robić, poznanie zawodu „od kuchni” a wszystko to w przyjaznych warunkach i wyjątkowej atmosferze.

-/ zdjęcia: ZSE-T Rakowice Wielkie /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here