Zrzutka na remont strażackiego Stara

6
1020
fot.: OSP Zagrodno

Jednostka Ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W ostatnich latach w działaniach ratowniczych brali udział ponad 100 razy rocznie, z czego około połowa to wyjazdy do pożarów, z czego w przeważającej liczbie to pożary nieużytków, pól, oraz lasów. OSP Zagrodno na wyposażeniu posiada dwa średnie samochody ratowniczo- gaśnicze: MAN TGM 4×4 GBA 2,5/25 oraz Star 266 GBA 1,5/16, jednak Star uległ awarii silnika podczas prowadzenia działań gaśniczych, w czasie pożaru nieużytków w Łukaszowie w ubiegłym roku i został wycofany z działań ratowniczych, co mocno obniża sprawność jednostki.

 

 

Ochotnicy wszystkimi sposobami próbują pozyskać fundusze na remont samochodu. W tym celu zorganizowali też zrzutkę na remont, modernizację średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Star 266.

„Naszym celem jest zebranie dodatkowej kwoty na modernizację zabudowy pożarniczej oraz na nowe wyposażenie samochodu. Decyzja o modernizacji samochodu została podjęta głównie z powodu, niezawodnych właściwości trakcyjno- terenowych samochodu, szczególnie potrzebnych podczas prowadzenia działań gaśniczych, podczas pożarów żniwnych oraz pożarów obszarów leśnych. Modernizacja ma na celu podniesienie stanu podwozia i silnika, do standardu STAROMAN, co znacząco podniesie właściwości gaśnicze i zwiększy możliwości ratownicze auta.” – wskazują druhowie, którzy dodają, iż na modernizację podwozia druhowie otrzymali dotacje z Urzędu Gminy w Zagrodnie.

„Zapewniamy, że każda złotówka oddana na ten cel, zostanie dobrze wykorzystana i przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy, naszego powiatu oraz województwa dolnośląskiego.” – obiecują strażacy, którzy zachęcają do wsparcia zrzutki i dania drugiego życia niezawodnemu dotychczas Starowi 266.

WPŁAĆ NA ZRZUTKĘ

6 KOMENTARZE

  1. Zagrodno niech się martwi o znalezienie funduszy w swoim powiecie, gdyż w naszym lwóweckim ile jeszcze jest jednostek OSP co potrzebuje pomocy i modernizacji sprzętu

  2. Polskie OSP są dobrze wyposażone, patrz wyżej co mają MAN TGM ( nowoczesny sprzęt), a ten star to jak napisali do gaszenia pół, lasow itd.A jednostki, które oddały dobrowolnie sprzęt dostały dofinansowanie na nowy.

  3. Po co w polsce oddaje się 60% pensji do budzetu skoro na tak podstawowe potrzeby trzeba żebrać? może milicja zrobi zrzutke na pałki?
    a zapomniałem, że organ opresji jest najlepiej finansowany do pilnowania pewnego posła z kotem

  4. Mają nowego Mana , który może jeździć wszędzie, a ,że ktoś zbiera to może i zbierać sobie na helikopter jeśli ma ochotę,a po co już w to politykę wkręcać

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here