Zorganizowali fantastyczny piknik, bo u nich zawsze jest Sobota

2
2087

Mieszkańcy wielu miast i wsi z zazdrością spoglądają na jedno spod lwóweckich sołectw, bo tylko tutaj zawsze jest Sobota i okazja do integracji oraz wspaniałej zabawy.

 

W XIII wieku powstała osada, której nazwa od samego początku istnienia nawiązywała do świątecznego dnia odpoczynku. Sobota, bo o nie mowa obecnie leży w granicach gminy Lwówek Śląski. I mimo, iż dziś mieszkańcy tej wioski to bardzo pracowici ludzie, to nie zapominają oni o tradycji. Wszak integracja to podstawa dobrego funkcjonowania społeczności, sposób na budowanie więzi i dążenie do poprawy jakości życia.

W sobotę, 18 maja 2024 roku w Sobocie zorganizowano strażacki Piknik, który stał się dopełnieniem Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych i kolejną okazją do integracji mieszkańców. Głównymi organizatorami wydarzenia byli druhowie z OSP Sobota, Koło Gospodyń Wiejskich „Sobocianki” i tutejsza Rada Sołecka. Wydarzenie wsparło Koło Gospodyń Wiejskich „Bogata Chata” z Dłużca oraz sąsiednie sołectwa.

– Dzisiejszy festyn organizują osoby, którym przyświecał szczytny cel budowy krzyża na cmentarzu w Sobocie. Współpracują tutaj ze strażakami. Uważam, że ta współpraca bardzo dobrze się układa, organizacja jest super i jak widać uczestnicy są zadowoleni. – zaznaczał Jarosław Działa Radny Gminy Lwówek Śląski.

– Nasza parafia geograficznie jest wyjątkowa, prawdopodobnie w skali całej diecezji, a może nawet i szerzej, dlatego, że łącznie w sześciu miejscowościach jest niecałe tysiąc mieszkańców. Ale ludzie tutaj są zaangażowani, troszczą się o kaplice, co mnie bardzo cieszy. Chociażby dzisiejsza impreza, której przyświeca szlachetny cel, budowa nowego krzyża w Sobocie. Cały dochód ze stoisk będzie przeznaczony właśnie na ten cel. – tłumaczył ksiądz Jerzy Leśniewski Proboszcz parafii w Sobocie.

– Koło Gospodyń Wiejskich “Bogata Chata” powstało dwa lata temu, aby móc rozwijać naszą wieś, żeby integrować mieszkańców i pozyskiwać środki. Jesteśmy zarejestrowani w ARiMR i stąd pozyskujemy fundusze na działalność. Staramy się brać udział w wielu wydarzeniach. Jesteśmy otwarci, nie zamykamy się na nikogo i z chęcią bierzemy udział w tego typu imprezach. Dzisiaj jesteśmy na zaproszenie OSP Sobota. – mówiła Pani Elżbieta Działa z KGW „Bogata Chata” w Dłużcu.

– Sołectwo Radomiłowice pomagało, pomaga i będzie pomagać w organizacji festynów w Sobocie. W naszej wsi nie ma dogodnego miejsca do organizacji tego typu wydarzeń, tym bardziej jest nam miło, że po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do współpracy. Dziękuję wszystkim naszym mieszkańcom za wsparcie inicjatywy – wskazywała Pani Maria Troszczyńska Sołtys Sołectwa Radomiłowice.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Pan Dawid Kobiałka Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Aleksander Fuławka Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski, Jarosław Działa Radny Gminy Lwówek Śląski, Ewa Malińska Sołtys sołectwa Sobota, druh Artur Drozdowicz Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Lwówku Śląskim oraz ksiądz proboszcz Jerzy Leśniewski.

Organizatorzy wydarzenia szczególny nacisk położyli na sprawienie frajdy najmłodszym. Był dmuchaniec, były konkursy z nagrodami i nie brakowało także brakowało smakołyków. Sporą atrakcja szczególnie dla najmłodszych był strażacki podnośnik i możliwość podziwiania sołectwa i krajobrazów wokół z dużej wysokości.

Jak widać na zdjęciach, tego uśmiechu, radości na twarzach dzieci w dniu dzisiejszym nie zabrakło, za co serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy się do tego przyczyniali.

– Z całego serca dziękujemy za wsparcie i obecność Panu Burmistrzowi Dawidowi Kobiałce, Panu Komendantowi PSP w Lwówku Śląskim Mariuszowi Mrozowi i wszystkim Państwu Radnym na czele z Panem Przewodniczącym Aleksandrem Fuławką i naszym Radnym Jarosławem Działą. Podziękowania kierujemy także do KGW „Bogata Chata”, KGW „Sobocianki”, Sołectwa Radomiłowice i Warzywnika Joanny. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wydarzenia. Kłaniamy się Pani Agacie Oleksiak „PanPans” Animacje Zabawy dla Dzieci za użyczenie dmuchańca. Dziękujemy dla Lwówecki.info za promocję. Najserdeczniejsze podziękowania kierujemy do mieszkańców Soboty oraz okolicznych sołectw, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. – podziękowania składa Pan Roman Antosik.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here