Żółta kartka dla PKS-u. Posypały się kary

1
1853
fot.: PKS "Tour" Sp. z o.o. Jelenia Góra

PKS Tour Jelenia Góra został wybrany na operatora komunikacyjnego w celu ułatwienia mieszkańcom powiatu karkonoskiego dotarcia do miejsc wykluczonych komunikacyjnie. Firma jednak często nie wywiązuje się z kursów zawartych w umowie. Starosta Powiatu Karkonoskiego ostrzega operatora i przedstawia konsekwencje braku poprawy świadczenia usług.

 

Starosta Krzysztof Wiśniewski informuje, że podjął decyzję o nałożeniu kar finansowych na operatora komunikacyjnego za to, że ten nie wywiązuje się z niektórych kursów zapisanych w umowie.

Często zdarza się, że autobus spóźnia się w dojeździe na przystanek lub wcale nie podjeżdża. Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca, ponieważ operator ten został wybrany, aby ułatwić mieszkańcom powiatu dotarcie do różnych miejsc w regionie. PKS Tour Jelenia Góra tłumaczy, że sytuacje, w których autobus nie podjeżdża na przystanek i nie realizuje kursu są spowodowane brakami kadrowymi i zwolnieniami lekarskimi pracowników. Takie tłumaczenia jednak nie upoważniają przewoźnika do nierealizowania kursów – Informuje Starosta Krzysztof Wiśniewski, dodając, że jeżeli operator komunikacyjny powiatu nie poprawi jakości świadczonych usług, będzie zmuszony do wyciągnięcia surowych sankcji łącznie z ewentualnym wypowiedzeniem umowy.

Działania starosty względem operatora są wynikiem skarg mieszkańców, którzy często zgłaszają, że autobusy przewoźnika spóźniają się lub wcale nie dojeżdżają.

-/24jgora.pl/-

1 KOMENTARZ

  1. Jak to jest? Rząd z sanepidem na czele zamyka ludzi w aresztach domowych pod groźbą kar, uniemożliwiając pracę, a potem samorząd chce karać za niewykonaną pracę? Administracja państwawa to już absurd. Czas rezygnować z podatków.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here