Zobacz, za co Pan Tadeusz dziękuje Pani Burmistrz

1
2351

Do redakcji napisał Pan Tadeusz, który w pierwszych słowach swojego listu składa serdeczne podziękowania Pani Burmistrz. Sprawa dotyczy terenu Włodzic Wielkich.

 

Szanowna Pani Burmistrz,

chciałbym serdecznie podziękować za możliwość dwukrotnego oczyszczenia Żeliszowskiego Potoku ze śmieci, jakie pływały na jego powierzchni. Pierwszy raz wykonałem tę pracę w lutym, część z odpadów spakowałem do worka i wyrzuciłem do prywatnego śmietnika. Pozostałość zgłosiłem do Urzędu Gminy 23 lutego 2021 r. Liczyłem na to, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (art. 3 ust. 1) zostaną one uprzątnięte. Niestety, może bez informowania Pani, żaden pracownik nie zajął się problemem.

2 maja przyszły obfite opady i śmiecie rozlały się po całym terenie oraz ponownie zaczęły pływać. 4 maja zebrałem ich całkiem spory worek, wywiozłem, posortowałem i wrzuciłem do prywatnego kontenera. Jestem bardzo wdzięczny za tę możliwość pracy społecznej.

Jednocześnie nadmienię, że jeszcze nic straconego. Urząd Gminy może stanąć na wysokości zadania. Do uprzątnięcia pozostają jeszcze trzy wysypiska zgłoszone w tym samym piśmie. Uprzejmy operator ładowarki, który zniszczył w okolicy cztery bobrze tamy, wykonał również dojazd do składowanych od lat śmieci.

Z poważaniem
Tadeusz Łasica

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here