Znowu są problemy z węglem

14
2961
węgiel skład opału
zdjęcie poglądowe

Dziś wielu klientów znów mierzy się z brakami surowca i rosnącymi w zastraszającym tempie cenami węgla. Niektóre składy opału wstrzymują pracę z powodu braku dostaw.

 

Ceny węgla zaczęły szaleć już jesienią ubiegłego roku. Wówczas przeżyliśmy poważny kryzys. To jednak nic z tym, co się dzieje teraz. Od początku wojny na Ukrainie cena ekogroszku podskoczyła w niektórych punktach w kraju nawet o 1.000 zł. W stosunku do ubiegłego roku wzrost jest na poziomie nawet 150 proc.

Jak wskazują eksperci to efekt wstrzymaniem importu rosyjskiego węgla na nasz rynek i spodziewanych sankcji na import węgla z Rosji, która jest dużym dostawcą tego surowca do krajów Unii Europejskiej, w tym do Niemiec.

Dziś nawet w naszym regionie, na niektórych składach zaczyna brakować węgla. A jeżeli ten jest, to jego ceny są astronomiczne. Jeden ze skupów w stolicy powiatu lwóweckiego zamknął się na dwa dni z powodu braku towaru. Na drugim słyszymy, że cena za worek ekogroszku wynosi już 50 zł i jest limit sprzedaży do 20 worków. Cena ekogroszku za tonę to 2.000 złotych.

14 KOMENTARZE

  1. Ja rok temu zmieniłam pięć na ekogroszek o to był mój największy błąd…takiej ceny za ekogroszek historia Polski nie miała…pojebana tą całą Polska i rządzący…2200 za t ekogroszeku…?? To w zimę będzie kosztował 3000 … I nikt nie wyjdzie i nie będzie protestował….wszystkim ten cyrk będzie się podobał…

  2. Chodzę czesto na spacery i widzę co się dzieje po lasach ile leży drzewo po lasach z chęcią bym sprzontal takie gałęzie ale lepiej niech mnoży się w nich kornik niż dac ludziom żeby mogli to zbierać

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here