Znani aktorzy w Lubomierzu

4
6154

Festiwal Filmów Komediowych, to wyjątkowa okazja do spotkań z aktorami znanymi z filmów kinowych, czy telewizyjnych seriali. W Lubomierzu można z każdym porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, popytać o dalsze losy swoich ulubionych bohaterów.

 

Punktem kulminacyjnym Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych 2022 w Lubomierzu było odsłonięcie przez aktorów tablic w Zaułku Filmowym. Tych jest już ponad sto. Wśród nich znajdziemy nazwiska najznakomitszych Polskich aktorów. W sobotnie popołudnie 6 sierpnia 2022 roku do tej kolekcji dołożone zostały trzy kolejne tablice. Swoje nazwisko w lubomierskiej galerii sław zapisali Patryk Szwichtenberg, Rafał Królikowski i Anna Wojton.

Patryk Szwichtenberg aktor filmowy i teatralny, muzyk i kompozytor. Gra na skrzypcach i fortepianie. Na jego koncie zapisane są role w filmach i serialach takich jak: „Pilecki”, „Smoleńsk”, „Stulecie winnych”, „Wojenne dziewczyny”, „Ludzie i Bogowie”, „Komisarz Alex”, ”Chyłka. Rewizja, „Osiecka”, „Pierwsza miłość”.

Podczas ceremonii osadzenia pamiątkowej tablicy, zgodnie z Festiwalową tradycją aktor musiał złożyć przyrzeczenie powtarzają jego słowa za Jadwigą Sieniuć:

„Przyrzekam, że skoro Lubomierz leży w górach, a żyją tu (powiedzmy) spokojnie Kargul z Pawlakiem, to ja spokojnie, ale często będę tu do Was przyjeżdżał. I spokojnie pokonam wszystkie góry, które pojawią się na tej drodze.”

Tablicę ze swoim nazwiskiem odsłonił także Rafał Królikowski, aktor znany z takich filmów, jak: „Syzyfowe prace”, „Wiedźmin”, „Superprodukcja”, „Zemsta”, „Ciało”, „Nigdy w życiu”, „Egzamin z życia”, „Lejdis”, „Usta usta”, „Prawo Agaty”, „To musi być miłość”, czy „Komisarz mama”.

I tym razem bez przyrzeczenia się nie obyło.

„Jako aktor byłem już między innymi: Diabłem Balanem, szlachcicem Albertem,Fryderykiem Chopinem, Romeo, redaktorem, wydawcą, profesorem, Guidem, facetem z Toyoty. Dziś występuję jako Rafał Królikowski i oświadczam, że jestem świadomy praw i obowiązków wynikających z wizyty u lubomierskich samych swoich i uroczyście oświadczam, że uczynię wszystko, aby nasza relacja była anielska, szlachecka, romantyczna, książkowa i zmotoryzowana.” – powtarzał słowa przyrzeczenia Rafał Królikowski.

Anna Wojton grała, między innymi w takich filmach: „Nowy Jork, czwarta rano”, „W labiryncie” jako Mariola Kaczorek, „Dzień Świra” jako właścicielka psa, „Haker”, „7 uczuć”, „Zakochani po uszy”. Występowała także w wielu serialach, takich jak: „Na Wspólnej”, „M jak miłość”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”, „Samo życie”, „Ranczo”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Barwy szczęścia”, czy „Na sygnale”.

Jadwiga Sieniuć w rozmowie z Anną Wojton wspominała olbrzymią popularność, jaką aktorce przyniosła rola w serialu „W labiryncie”. Aktorka także złożyła solenną obietnicę powtarzając za „Matką lubomierskiego Festiwalu”:

„Teraz rozpoczęłam rolę w lubomierskim labiryncie i przyrzekam, że zagram ją tak, by i tu nie zabrakło mi wielbicieli, a wszystkie panie zapewniam, że do niczego nie dojdzie, chociaż i tu są następcy Italiano.”

Podziękowania aktorom za odwiedziny w Lubomierzu, za spotkania z mieszkańcami i uświetnienie Festiwalu złożył Burmistrz Pan Marek Chrabąszcz.

A jeszcze dziś przed nami m.in. koncert zespołu Łzy. Zobaczcie cały program XXV OFFK Lubomierz 2022

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here