Złote Gody w Gminie Gryfów Śląski

1
2083

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. W tym roku, Urząd Stanu Cywilnego Gryfów Śląski, wystąpił do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie dla 15 par małżeńskich.

 

W dniu 19 września 2020 r., w świetlicy wiejskiej w Uboczu, Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Pan Olgierd Poniźnik, dokonał odznaczeń czterech pierwszych, spośród 15, par małżeńskich: Państwo Elżbietę i Edwarda Ciupów, Państwo Jadwigę i Ryszarda Drążków, Państwo Elżbietę i Henryka Jeziornych oraz Państwo Krystynę i Jana Zajączkowskich, w miejscu ich zamieszkania.

Pięćdziesiąt lat to w życiu człowieka niewiele, ale w życiu małżeństwa to jest bardzo dużo. To jest kilkanaście tysięcy dni, setki tysięcy godzin spędzonych razem – zaznaczał podczas uroczystości Burmistrz Olgierd Poniźnik, który podziękował małżonkom za wierność i miłość przez te pół wieku oraz za wychowanie dzieci i doczekanie się wnuków ale również za ich pracę zawodową.

Krystyna Samborska Kierownik USC Gryfów Śląski złożyła jubilatom najserdeczniejsze życzenia:

Szanowni Jubilaci,
z okazji Waszego Święta życzymy wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza radości
I uśmiech zawsze w sercach gości,
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają,
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!

Wkrótce na uroczyste wręczenie odznaczeń zaproszeni zostaną pozostali jubilaci.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here