Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

1
1933
zdjęcie poglądowe (fot. Policja Lwówek Śląski)

Podczas ostatniej w ich karierze próby kradzieży z marketu w Lwówku Śląskim mężczyźni próbowali wynieść towar o wartości ponad 800 złotych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Z kradzieży w sklepach zrobili sobie źródło stałego dochodu. Jak się okazuje działali w całym regionie. Wpadli w kilka dni temu w Lwówku Śląskim zatrzymani przez ochroniarzy.

„W ostatni dzień sierpnia Dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży na terenie jednego z marketów w Lwówku Śląskim i zatrzymaniu dwóch sprawców przez ochronę obiektu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że dwóch mężczyzn w wieku 71 i 47 lat z powiatu złotoryjskiego dokonało kradzieży artykułów spożywczych, przemysłowych i alkoholu o wartości ponad 800 złotych.” – relacjonuje starszy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która tłumaczy, iż mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Sprawę przejęli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy ustalili, że duet z powiatu złotoryjskiego w ostatnim czasie wielokrotnie dokonywał kradzieży sklepowych na terenie Lwówka Śląskiego i Gryfowa Śląskiego, na co przedstawiono im dowody.

„Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży, do których się przyznali.” – dodaje policjantka.

Mężczyźni staną przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, iż iż w ustawie Kodeks Karny dokonano nowelizacji art. 12 poprzez oznaczenie jego dotychczasowej treści jako par. 1 i dodanie par. 2 w brzmieniu: “odpowiada jak za jeden czyn zabroniony wyczerpujący znamiona przestępstwa ten, kto w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, jeżeli łączna wartość mienia uzasadnia odpowiedzialność za przestępstwo.”

Ustawodawca chciał w ten sposób zaprzestać procederom kradzieży nieprzekraczających kwoty odpowiedzialności za przestępstwo, z których złodzieje zrobili sobie źródło utrzymania.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here