Złodziej w przebraniu

0
1342
zdjęcie pogladowe

Mężczyzna żeby nie wzbudzić podejrzeń na czas dokonania jednego z przestępstw, przebrał się za pracownika budowlanego. Przebranie jednak nie pomogło. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do sklepu, paserstwo oraz kradzież elektronarzędzi z samochodu dostawczego.

Jak tłumaczy oficer prasowa złotoryjskiej policji mężczyzna na swoim koncie ma włamanie do sklepu odzieżowego i kradzież kasetki z pieniędzmi, paserstwo oraz kradzież elektronarzędzi z samochodu dostawczego. W tym ostatnim przypadku 19-latek wykorzystał fakt, że auto nie było zamknięte. Dodatkowo, żeby nie wzbudzić podejrzeń, na czas kradzieży tego sprzętu przebrał się za pracownika budowlanego. W tym celu ubrał między innymi kask ochronny na głowę i kamizelkę odblaskową.

Kamuflaż nie pomógł. Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta. Podejrzany jest on o popełnienie przestępstw przeciwko mieniu, gdzie łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 11 tysięcy złotych. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie pozostałego skradzionego mienia. – tłumaczy sierż. szt. Dominika Kwakszys.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here