Zlekceważył postanowienie sądów w Lwówku Śląskim i Bolesławcu

0
220

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi teraz mężczyźnie, który zignorował postanowienia sądów rejonowych w Lwówku Śląskim i Bolesławcu.

 

Sprawa początków wydawała się błaha. W środę, 3 września w Bolesławcu doszło do kolizji drogowej. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze tamtejszej policji. Z ich ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że 35-latek, kierując pojazdem osobowym marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Skoda.

Podczas kontroli dokumentów kierowców wyszło na jaw, że 35- latek nie powinien w ogóle siadać za kierownicą.

– Policyjny parol ustalił, że sprawca zdarzenia to 35-letni mieszkaniec Bolesławca, który posiada zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna, siadając za kierownicę zlekceważył dwa wyroki sądów, ponieważ jeden zakaz prowadzenia pojazdu wydał Sąd Rejonowy w Bolesławcu, a drugi zakaz orzekł Sąd Rejonowy w Lwówku Śląsku. – wskazuje podkom. Anna Kublik-Rościszewska z KPP w Bolesławcu.

Za złamanie sądowego zakazu bolesławianinowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tu warto dodać, iż trwa analiza dotycząca nowelizacji przepisów mająca na celu zaostrzenie kar m.in. dla kierowców z wielokrotnymi zakazami prowadzenia pojazdów. Nowe rozwiązania mają pozwolić wyeliminować z ruchu drogowego recydywistów. Wśród propozycji jest przepadek pojazdu, na podstawie wyroku sądowego, który będzie możliwy do zastosowania także jeśli sprawca był trzeźwy, ale kierował pojazdem pomimo obowiązującego zakazu. Dodatkowo w przypadku naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów sąd będzie mógł warunkowo zawiesić wykonanie kary pozbawienia wolności JEDYNIE w szczególnie uzasadnionych przypadkach.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj