Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

10
3782
fot.: KPP Lwówek Śl.

Gryfowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Gryfów Śląski, który kierował fordem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

 

Policjanci przypominają: Art. 244 Kodeksu Karnego: Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, zajmowania stanowiska lub wykonywania zawodu lub pracy w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego, a także w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10% akcji lub udziałów, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wczoraj (11 maja br.) przed godziną 16:00 w Krzewiu Wielkim policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy Gryfów Śląskim. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że wobec mężczyzny sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2024 roku.

W związku z niestosowaniem się do wyroku sądu i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mężczyzna może trafić do więzienia na 5 lat.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

10 KOMENTARZE

 1. W tym kraju nie da się już żyć, jedziesz bez prawka idziesz siedzieć, obrazisz polityka lub policjanta też ci dołożą, ale jak kartki kogoś połamią to wyrok w zawieszeniu, albo sprawa umożona z braku dowodów, poje…..ny kraj.

  • Za byle co, by od razu zamykali. Sami niech się zamkną !!! skoro wymyślają co chwilę sensacje chyba z kosmosu, aby tylko utrudnić ludziom życie.
   O ZGROZO !!! Widziałem osobiście jak na “pasach” przejściu dla pieszych, policyjny radiowóz legitymuje obywatela Ukrainy za nie przepuszczenie na “pasach” pieszego.
   O DZIWO ! puścili go luzem, nawet niespisując !!!.
   Reszę pozostawiam do własnego domysłu.

 2. Tak jest pozamykać 70% obywateli bo tyle jeździ bez.pr albo na zakazie a pozostałe 30%ich utrzyma pucha pucha jeszcze raz pucha szkoda ze tych emerytów którzy jeżdżą tymi mini carami a gdzie ich prawo jazdy?! Pojebany kraj

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here