Zjechał z drogi i dachował. To pechowe miejsce

13
4369

Wystarczy odrobina deszczu, mokra nawierzchnia drogi i służby mają pełne ręce roboty. W tym miejscu nie pomagają znaki ostrzegawcze, ograniczenia prędkości.

 

Tuż przed godziną ósmą do centrum powiadamiania ratunkowego wpłynęła informacja o wypadku, do którego doszło na wszystkim dobrze znanym „feralnym” zakręcie na drodze krajowej nr 30 w Radoniowie. Na miejsce natychmiast dysponowano strażaków z JRG w Lwówku Śląskim OSP KSRG w Lubomierzu oraz patrol policji.

Z relacji świadków wynikało, iż kierujący Volkswagenem stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi do rowu i kilkukrotnie koziołkował. Kierowca może mówić o wielkim szczęściu. Mężczyzna po zdarzeniu opuścił pojazd o własnych siłach.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja

Aktualizacja

Kierujący samochodem osobowym marki VW Golf 39- latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i ten wypadł z drogi – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji, która dodaje, iż kierowca był trzeźwy i w wyniku zdarzenia nic poważnego mu się nie stało.

Warto tylko dodać, iż w chwili zdarzenia padał deszcz.


Wypadek w Uboczu. Zderzenie osobówki z ciężarówką

13 KOMENTARZE

  1. Udało się człowiekowi przeżyć bo opis iż kilkukrotnie koziołkował pojazd mógł zakończyć się bardzo tragicznie. Nie wiem czyja wina ? Czy tak jak piszą źle wyprofilowanej jezdni ? Czy zbyt szybkiej jazdy?
    Jednak zdrowy rozsądek podpowiada na 99 procent iż zdecydowana wina kierowcy bo za duża prędkość . Chciałbym się mylić ale tak na zwykle oko to wygląda.

  2. Znaki nie pomagają bo tylko sobie grzecznie stoją i informują, ostrzegają, a powinny chyba strzelać w ” nagrodę” za szybką i niebezpieczną jazdę w tym miejscu. Najlepsze jest to ,że dopóki pogoda w normie to nic się nie dzieje, a jak spadnie deszcz bądź śnieg, to droga szybko weryfikuje umiejętności kierowców i sprawność ich pojazdów. Ktoś fajnie napisał:”zakręt idiotów ” i tego się trzymajmy, bo pisanie że to feralny zakręt, daje tylko durniom rozgrzeszenie z głupoty.

  3. Informuje,że nadal brak lekarstwa na wrodzony d.e.b.i.l.i.z.m.
    Codziennie pokonuje zakręt wariatów i nie mam z tym problemu, choć moje auto ma 230 koni. Myślenie nie boli.

    • Karetka pogotowia Policja,Straż Pożarna do potrzebujących też ma zwalniać do 40 na tym odcinku napewno nie,to kwestia czasu, wyprofilujcie odpowiednio zakręt i po zawodach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here