Zima na drogach

1
1224
zdjęcia nadesłane przez czytelników oraz zdjęcia Lwówecki.info

Od wczoraj w całym regionie prószy śnieg, którego pokrywa w ostatnich godzinach wzrosła o dobrych kilkanaście centymetrów. Na drogach jest ślisko. Pamiętajcie o tym wybierając się w podróż.

 

 

Śliska nawierzchnia utrudnia manewrowanie pojazdem, co może przyczynić się do wielu kolizji i wypadków. Ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na danym odcinku drogi. Jak tłumaczą policjanci w sytuacji poślizgu najważniejsze jest, aby reagować ze spokojem, bez gwałtownego hamowania i kręcenia kierownicą. Podczas zimowych warunków jeszcze większą uwagę należy poświęcić na przewidywanie zachowania innych kierujących i pieszych. Pamiętać należy również o dłuższej drodze hamowania, w związku z tym zbliżając się do skrzyżowania należy rozpocząć manewr hamowania wcześniej. Gwałtowne wciskanie pedału hamulca, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni, może doprowadzić do tragedii.

Od wczoraj w całym regionie prószy śnieg. Wprawdzie opady te nie są intensywne, ale ich ciągłość powoduje, że pokrywa śniegu wzrosła w ostatnich godzinach o kilkanaście centymetrów. To powoduje, iż warunki na drogach, szczególnie tych o niższy kategoriach odśnieżania są naprawdę trudne.

Apelujemy do kierowców o rozwagę.

Na zdjęciach droga z Nielestna, przez Wleń, Pławną, Lwówek Śląski do Bolesławca

1 KOMENTARZ

  1. A co ze służbami zajmującymi się śliskimi drogami? Od wczoraj tragedia, nie da się jeździć, może czas wyjechać na drogę odśnieżarką albo chociaż piaskarką?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here