Zgarnij bon na zakupy w Biedronce

1
1666

Do otrzymania są bony na zakupy o łącznej wartości 7,5 mln zł. Może je zdobyć 500 tys. osób. Do przeprowadzenia akcji Biedronkę zobowiązał Prezes UOKiK.

 

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny w ostatnim czasie stwierdził, że Jeronimo Martins Polska nie działała fair. Chodzi o to, iż firma zamieszczała regulaminy promocji z opóźnieniem, a w sytuacji, gdy nie odpowiadała na reklamacje z nimi związane w ustawowym terminie 30 dni, nie uznawała roszczeń konsumentów. Zdarzały się także sytuacje, iż przedsiębiorca informował w reklamach i materiałach promocyjnych , że szczegóły akcji można poznać wchodząc na jego stronę internetową, tymczasem regulaminów tam nie było lub pojawiały się z opóźnieniem – nawet w ostatnim dniu akcji.

Konsumenci poskarżyli się na sposób organizacji przez Biedronkę akcji promocyjnych do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Jego prezes zobowiązał Jeronimo Martins Polska do zorganizowania akcji edukacyjnej i quizu dla klientów, na którą firma ma przeznaczyć 7,5 mln zł.

Biedronka chcąc nie chcąc zastosowała się do decyzji UOKiK i 20 września ruszyła z akacją. Ta w formie konkursu, szkolenia ruszyła 20 września. Po zapoznaniu się z prawami klientów obowiązującymi podczas dokonywania zakupów, konsumenci będą mogli rozwiązać test i uzyskać bon na zakupy w sieci Biedronka o wartości 15 zł. Kod rabatowy będzie wysyłany na numer telefonu komórkowego konsumenta – dla jednego numeru będzie przyznany tylko raz.

Konkurs dostępny jest on-line na stronie https://szkolenie.biedronka.pl/. Czas potrzebny na przebrnięcie przez „szkolenie” to 10 minut. Później pojawia się krótki test związany z prawem do reklamacji a po nim miejsce do podania numeru telefonu, na który przyjdzie kod rabatowy na zakupy w Biedronce.

1 KOMENTARZ

  1. Pracownicy lokalnych biedronek nie mają pojęcia o bonach. Brak wiedzy podstawowej czy oszustwo? W kilku biedronkach zagraniczni pracownicy nie potrafiący ani słowa po polsku, ponadto niemiła obsługa i kasjerzy źle wydający resztę gdy płacisz gotówką. Klient w sklepie tej sieci czuje się jak intruz. Czy tak powinno być???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here