Zebrali pond 300 kg karmy

0
743

Sukcesem zakończyła się kolejna akcja motocyklistów z klubu Free Riders Lubomierz, podczas której zbierali karmę dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Przylasku.

 

Pomysł wsparcia przez motocyklistów z różnych klubów i stowarzyszeń lokalnych schronisk dla zwierząt narodził się jakiś czas temu. Akcje na portalu społecznościowym zainicjował pan Sebastian, który w ramach przejażdżki motocyklem zachęcał do pomocy zwierzakom.

W akcję szybko włączyli się motocykliści z powiatu lwóweckiego. – Podczas pierwszej edycji, w maju zebraliśmy 280 kg – tłumaczy Tomasz Keler z Free Riders Lubomierz – Natomiast podczas akcji, której finał miał miejsce w sobotę 19 września zebraliśmy aż 316 kg karmy i oprócz karmy schronisko otrzymało także koce, poduszki, miski i smakołyki. – dodaje motocyklista nie kryjąc przy tym radości.

Pan Tomasz podkreśla, iż to zasługa wspaniałych ludzi, którzy wspierają akcję: – Wszystko to dzięki motocyklistom, którzy biorą udział w paradzie i osobom kochającym cztery łapy. W sobotniej paradzie do Schroniska Przylasek udział wzięło ponad 40 maszyn. – wyjaśnia współorganizator akcji, który dziękuje wszystkim za pomoc i wsparcie: – Wielkie podziękowania za przybycie tak liczną grupą dla Riders Świdnica oraz dla motocyklistów ze Zgorzelca, Gryfowa Śląskiego, Krobicy, Lubania, Jawora, Bogatyni, Nowogrodźca, Chojnowa, Zielonej Góry, Bolesławca i Świeradowa Zdroju. Podziękowania kierujemy także do Ani i Ryśka. Za udostępnienie miejsca pod ognisko dziękujemy właścicielowi Pensjonatu Gerus, a redakcji Lwówecki.info za promowanie akcji.

Zainicjowana na Facebooku akcja szybko przybrała wymiar ogólnopolski. – Każdy klub lub zwyczajna paka motocyklistów może zorganizować taka zbiórkę. Im więcej takich akcji tym lepiej, dlatego również zachęcamy pozostałe kluby czy stowarzyszenia do tworzenia takich akcji na terenie swoich miejscowości i „Podawanie Łapy Dalej”. – apeluje Tomasz Keler z Free Riders Lubomierz, który przyznaje, iż już prowadzona jest kolejna zbiórka dla schroniska.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here